1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FALYALI: MUHATAP BEN DEĞİLİM
FALYALI: MUHATAP BEN DEĞİLİM

FALYALI: MUHATAP BEN DEĞİLİM

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, seçimler öncesi zırhlı araçla bankaya götürdüğü ‘3 milyon Sterlin’in nereden bulunduğuna dair tartışmalar sürüyor. Lefkoşa Belediyesi’nin Çangar Finans’tan seçim arifesinde 10 milyon Sterlin

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, seçimler öncesi zırhlı araçla bankaya götürdüğü ‘3 milyon Sterlin’in nereden bulunduğuna dair tartışmalar sürüyor.

Lefkoşa Belediyesi’nin Çangar Finans’tan seçim arifesinde 10 milyon Sterlin borçlanması ve bu borçtan 3 milyon sterlinin Cumhurbaşkanlığı’na aktarıldığı iddialarının yanı sıra dün yeni bir iddia gündeme geldi.

Afrika Gazetesi’nin yer verdiği iddiada Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na verilen 3 milyon Sterlin’in İşadamı Halil Falyalı tarafından verildiği ileri sürüldü.

“3 milyon sterlini Eroğlu’na nakit olarak ben verdim” manşetiyle yayınlanan haber kısa sürede, gündem oldu.

Konu hakkında iddiaları yanıtlamak üzere İşadamı Halil Falyalı ile görüştüm.

-İyi günler Halil bey… Uzun süredir gündemde olan konu hakkında sizinle ilgili iddialar yer aldı. Bugün Afrika Gazetesi’nde Eroğlu’na 3 milyon Sterlin verdiğiniz haberinin ardından birçok internette yayın yapan haber sitesi de bu iddialara yer verdi.

HALİL FALYALI: Bunu bana değil, konun muhatabı olan Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’na, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na ve parayı veren Mehmet Çangar’a sormaları lazım… Bir de haberde benim yakın çevreme bu parayı ben verdiğim yazıldı. Bu yakın çevrem kimse ona sorulmalı… Adres biz değiliz.

Bende sabah gazete de okudum haberi. Ama böyle bir şey mümkün mü? Yakın çevreme öyle demişim. Kim bu yakın çevrem?

- Neden böylesi bir iddia ortaya atıldı?

HALİL FALYALI: Birileri bir senaryo yazdı, bizi olayın içerisine çekmek istiyorlar. Ama söylediğim gibi bu konuda muhatap biz değiliz.  Muhatap, Buluoğluları, Eroğlu ve Çangar’dır. Açıklama yapılacaksa onlar yapmalı, hepsi de kıymetli insanlar.

 

 


 

Yüzde yüz görüntülendi...

 

 “Polis Teşkilatı’nın ilgili birimi tam kadro olayın üzerinde çalışıyor” denildi.

 Dahası ciddi ipuçları elde edildiğinin mesajı da verildi.

Çevrede ABD Büyükelçiliği’nin Kuzey Kıbrıs ofisi var. ABD’nin ofisi bölgeye tepeden bakıyor. En önemlisi yüksek teknik özellikli güvenlik kameraları geniş bir alanda neredeyse uçan sineği görüntüleyebiliyor.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu bizzat devreye girerek görüntülerin paylaşılmasını istedi. ABD’li yetkililerin ilk yaklaşımları olumlu.

Yetkililere göre kundaklamayı gerçekleştirenlerin görüntü dışı kalmaları imkansız gibi.

Bir başka deyişle kundaklamayı yapanlar yüzde yüz görüntülendi.”

 

HASAN HASTÜRER

 


 

Nedir bu halimiz?

 

“Lafı fazla gevelemeden söyleyelim…

Kıbrıs sorununun “bitkisel hayat’ hali devam ediyor;  doktorlar “Umut yok” diyor…

Bu, geleceğimizin belirsizliğinin de devamı demektir…

Evimizin içinde, durum ne?

Tek sözcükle dökülüyoruz…

Her taraf darmadağın… 

Siyaset yapanlar, daha doğrusu siyaset yaptığını sananlar halkın desteğini, güvenini yitirmiş…

Vekillerimiz mecliste birbirini yiyor…

Ülkede, rüşvet, usulsüzlük, yolsuzluk almış başını gidiyor…”

 

BİLBAY EMİNOĞLU

 


 

İşte bütçe ve kaynaklar

 

“T.C den aktarılan kaynaklar ile sürdürülmeye çalışılan KKTC Bütçesini savunan bir mantık, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir ülke olan KKTC için geçerli olamaz. Dahası Bütçe içerisinde her geçen gün yükselen Kamu Harcamalarının finansmanı için kullanılan Türkiye Kaynaklarının kim tarafından geriye ödeneceği de merak konusudur. Sizlere çok daha açık bir ifade ile anlatayım, KKTC Bütçesinde yer alan ve Hükümetlerin Siyasi Rant temelinde har vurup harman savurduğu TC Kaynaklarının çoğunluğu bu toplumun BORCU dur. Vadesi geldiği gün bu borçlar ödenecektir. Borçları edinen Siyasilerimiz o günlerde iktidarda olurlar mı bilmem ama bu borcu kimin ödeyeceğini ben biliyorum; HALK…”

 

MEHMET SAYDAM

 


 

“Kürkçü mü olmak zordur; her gittiğinde geri dönecek olan tilkiyi bekleyen... Tilki mi olmak zordur; her gidişinde aynı yere dönecek olan... Kürkçü mü daha karaktersizdir; her gelişinde tilkiyi affeden? yoksa tilki midir karaktersiz olan her gidişin sonunda aynı adrese döneceğini bile bile giden?

 

Vedat İLERİ’nin profilinden

 


“Meclis üyeleriyle görüşeceğim. Gerekirse parti başkanlarıyla da görüşeceğim. Kendimi ya anlatamadım, ya da sorumluluklarını bilmiyorlar. Belediye yönetiminde benim kadar meclis üyelerinin de sorumluluğu var.”

 

Cemal BULUTOĞLULARI (LTB Başkanı)

 


 

“Son milletvekilliği seçimlerine girerken, parası olmadığı için maliyeden avans isteyen UBP’nin, Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde harcadığı toplam paranın kaynağı, inandırıcı olarak açıklanmadığı sürece, UBP’nin halkımızı yönetme hakkı yoktur.”

 

Özkan YORGANCIOĞLU (CTP Genel Başkanı)

 

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2570 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler