1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FAİZ YASASI' YARAR SAĞLAMAYACAK
FAİZ YASASI YARAR SAĞLAMAYACAK

'FAİZ YASASI' YARAR SAĞLAMAYACAK

Fikrin ve Hukukun Üstünlüğü Hareketi Başkanı Barış Mamalı, "Faiz Yasası"nın duyurulduğu gibi ülkedeki tüm borçlular açısından olumlu bir durum yaratmadığını savundu.

A+A-

 

 

Fikrin ve Hukukun Üstünlüğü Hareketi Başkanı Barış Mamalı, “Borç İlişkilerinden Kaynaklanıp Tahsili Geciken ve/veya Tahsil Edilemez Hale Gelen Borçların Ekonomik İyileştirme Kapsamında Yeniden Yapılandırılması” isimli yasanın duyurulduğu gibi ülkedeki tüm borçlular açısından olumlu bir durum yaratmadığını savundu.

Mamalı, yazılı açıklamasında, bu yasada, “faiz konusunda herhangi bir düzenleyici, düzeltici ve adil denge kurucu hiçbir kural bulunmadığı, halka lanse edildiği gibi bir faiz affı da olmadığı” iddiasında bulunarak “takriben 100 bin civarındaki alacak-verecek davasının ancak %10’unun gerçek anlamda faydalanabileceği bir yasadır” dedi.

Mamalı, “ülkenin kanayan yarası” dediği yüksek borç faizleri, bileşik faiz uygulaması ve tahsil edilecek faiz miktarındaki sınırsızlık halinin bu yasa ile iyileştirilmediği görüşünü ifade ederek önerilerde bulundu.

 

Bu haber toplam 689 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler