1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FAİZ AFFI YASASI'NA İVEDİLİK…
FAİZ AFFI YASASINA İVEDİLİK…

'FAİZ AFFI YASASI'NA İVEDİLİK…

Meclis Genel Kurulu’nda bugün, Bakanlar Kurulu’ndan dün geçen ve “faiz affı yasası” olarak bilinen, “Borç ilişkilerinden kaynaklanıp tahsili geciken ve/veya tahsil edilemez hale gelen borçların ekonomik iyileştirme kapsamında

A+A-

 

 

Meclis Genel Kurulu’nda bugün, Bakanlar Kurulu’ndan dün geçen ve “faiz affı yasası” olarak bilinen, “Borç ilişkilerinden kaynaklanıp tahsili geciken ve/veya tahsil edilemez hale gelen borçların ekonomik iyileştirme kapsamında yeniden yapılandırılması yasa tasarısı”nın komitede ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkere ele alındı.

 

YORGANCIOĞLU

 

Bu aşamada söz alan CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, böylesi toplumsal bir yaranın kapanması adına Meclis’e getirilen bu tasarının ivediliğine “evet” diyeceklerini ve komite aşamasında da elerinden gelen katkıyı koyacaklarını söyledi.

 

AVCI

 

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı da, bu tasarının kanayan bir yaraya tedavi olacağını belirterek, bu tedavinin geçici değil kalıcı olması ve yarayı tamamen iyileştirmesi temennisini dile getirdi.

 

ANGOLEMLİ

 

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli ise, faizlerle ilgili bu tasarının halkın beklentilerinden biri olduğunu belirterek, Meclis’in ilk görüşeceği yasa olması gerektiğini söyledi. Angolemli, tasarıya desteklerinin tam olduğunu ve ivediliğine olumlu oy vereceklerini de ekledi.

 

KÜÇÜK

 

Başbakan İrsen Küçük de, muhalefete desteğinden dolayı teşekkür etti.

 

Halkın beklentisi ve istemi doğrultusunda hazırlanan bu yasaya dün Bakanlar Kurulu’nda son şeklini verdiklerini ifade eden Küçük, bugün ivediliğinin alınmasının ardından, gerekli yasal sürenin tamamlanmasıyla tasarıyı yeni yıldan önce yasalaştırmayı hedeflediklerini vurguladı.

 

Gecikme yaşanmaması için tasarıyı UBP Grubu’nda bile henüz görüşmeden Meclis’e getirdiklerini anlatan Küçük, tasarıyı bugün saat 14.30’da parti grubuna götürüp ele alacaklarını açıkladı.

 

Küçük, bu konudaki diğer ilgili yasaları da ileriki günlerde ele alarak süratle yasalaştırmaya çalışacaklarını söyledi.

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer de, tasarıya tüm partilerin olumlu yaklaşmasının Meclis’teki diyalog ve işbirliği açısından da memnuniyet verici olduğunu ifade etti ve tezkereyi onaya sundu. İvedilik oybirliğiyle kabul edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 833 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler