1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'FAİZ AFFI' GÖRÜŞÜLÜYOR
FAİZ AFFI GÖRÜŞÜLÜYOR

'FAİZ AFFI' GÖRÜŞÜLÜYOR

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 2012’nin ilk toplantısını bugün yapıyor. Toplantı nisap sorunu nedeniyle gecikmeli başladı.

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 2012’nin ilk toplantısını bugün yapıyor. Toplantı nisap sorunu nedeniyle gecikmeli başladı.

İkinci toplanma denemesini Meclis Başkanı Hasan Bozer başkanlığında saat 11.15’te yapan Meclis, yeterli sayıya ulaşarak çalışmalarına başladı.

Sunuşlar bölümünde onaylanan Danışma Kurulu kararıyla özel gündemde yer alan işler kısmından sonra Birleştirilmiş Borç İlişkilerinden Kaynaklanıp Tahsili Geciken ve/veya Tahsil Edilemez Hale Gelen Borçların Ekonomik İyileştirme Kapsamında Yeniden Yapılandırılması Yasa Tasarısı’nın görüşülmesi onaylandı.

Toplantıda oyçokluğuyla onaylanan bir başka karara göre, Perşembe günü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun katılımıyla yapılacak Meclis’in 3. olağanüstü birleşiminde siyasi parti başkanlarına 10’ar, arzu eden milletvekillerine 5’er dakika, ayrıca yerinden soru sormak isteyen milletvekillerine de söz verilecek.

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı’nın Belediyeler Değişiklik Yasa Önerisi’nin komitede ivedilikle görüşülmesi de kabul edildi. Öneri, ödemeleri geciken trafik cezalarıyla ilgili düzenlemeler içeriyor.

İvedilik kararıyla ilgili TDP Gazimağusa Milletvekili Hüseyin Angolemli söz aldı.

MECLİS’İN BUGÜNKÜ GÜNDEMİ

Meclisin bugünkü toplantısının gündeminde “Birleştirilmiş Borç İlişkilerinden Kaynaklanıp Tahsili Geciken ve/veya Tahsil Edilemez Hale Gelen Borçların Ekonomik İyileştirme Kapsamında Yeniden Yapılandırılması Yasa Tasarısı”; özel gündeminde “KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti Arasında Akdeniz’de Kıta Sahanlığı Sınırlandırılması Hakkında Anlaşmanın Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı” var.

Toplantı gündeminde ayrıca Hukuk ve Siyasi İşler Komitesi’nin, Yayın Yüksek Kurulu üyeliği için önerdiği adaylar ve Sağlık Fonu Yasa Tasarısı ile Köy ve Mahalle İhtiyar Heyetleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı da bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 843 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler