1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FACİA OLMASI MI BEKLENİYOR?
FACİA OLMASI MI BEKLENİYOR?

FACİA OLMASI MI BEKLENİYOR?

TKÖD Başkanı Mehmet Avcı, Gönyeli Çemberi ve Boğaz yolundaki kaçak yolların kendi haline bırakıldığını dile getirdi. YOL GÜVENLİĞİ SIFIR, İNSAN HAYATI TEHLİKEDE! Trafik Kazalarını Önleme Derneği başkanı Dr. Mehmet Avcı, Gönyeli Çemberi’ndeki otor

A+A-

 

 

 

TKÖD Başkanı Mehmet Avcı, Gönyeli Çemberi ve Boğaz yolundaki kaçak yolların kendi haline bırakıldığını dile getirdi.

 

YOL GÜVENLİĞİ SIFIR, İNSAN HAYATI TEHLİKEDE!

 

 

Trafik Kazalarını Önleme Derneği başkanı Dr. Mehmet Avcı, Gönyeli Çemberi’ndeki otorite eksikliğinin bıktırma noktasına getirdiğini söyledi. Çok uzun zamandan beri Gönyeli Çemberi’ndeki tehlikeli olan ana yola kaçak giriş ve çıkış yollarının el değmeden durduğunu belirten Avcı, Gönyeli tarafından gelen araçların çembere öncelikli girmek için oluşturdukları 3’üncü ve 4’üncü şeritten çembere girmeye devam ettiklerini aktardı.

 

FACİA OLMASI MI BEKLENİYOR?

Avcı şöyle konuştu: “Lefkoşa’dan gelen aracın önü kesilmekte, Girne’den gelen araçların da çembere girmesinde hayati tehlike yaşanmaktadır. Tüm sürücü ve yolcuların hayatlarının tehlikeye atılmasına göz yumulmakta, adeta kaza olması için zemin hazırlanmış izlenimi doğmaktadır.” Ayrıca Gönyeli Çemberi ve  Boğaz Kavşağı arasındaki kaçak yolların kapatılmaması insan hayatını doğrudan tehlikeye atmakla eşdeğer olduğuna vurgu yapan Mehmet Avcı, kaçak tali yollardan anayola girecek ve sağa dönecek acemi veya yabancı sürücünün ne gibi faciaya sebep olacağını kimsenin düşünmek bile istemediğini, buna fırsat verilmesine göz yumulmasının kabul edilemez olduğunu açıkladı.

 

NEDEN KAPATILMIYOR AÇIKLAYINIZ?

Avcı: “Burada meydana gelecek kazalarda sadece sürücülerin sorgulanması ve yargılanması haksızlık olacaktır. Yetkililerin kaçak ve tehlike yaratan bu yolları neden kapatmadıklarını veya kapatamadıklarını kamuoyuna açıklamaları gerekmektedir.

Yollarımızda yol ve can güvenliğinden sorumlu makamların kural dışı, insan hayatını riske atan bu tabloyu insanlarımıza yaşatma hakkı olmamalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1384 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler