1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Face’te ‘siyasilere’ çirkin saldırı!..
Face’te ‘siyasilere’ çirkin saldırı!..

Face’te ‘siyasilere’ çirkin saldırı!..

Arkadaşlık paylaşım sitesi ‘Facebook’ta bir süredir özellikle UBP’li milletvekillerine yönelik çirkin bir saldırı kampanyası var. Çeşitli resimlerle desteklenen bu saldırılarda, milletvekilleri hedef gösteriliyor, ‘bel altı’

A+A-

 

 

 

Arkadaşlık paylaşım sitesi ‘Facebook’ta bir süredir özellikle UBP’li milletvekillerine yönelik çirkin bir saldırı kampanyası var.

Çeşitli resimlerle desteklenen bu saldırılarda, milletvekilleri hedef gösteriliyor, ‘bel altı’ yorumlar yapılıyor.

Bir süre önce de Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na karşı böyle bir saldırı meydana gelmişti Facebook’ta… Ardından polis devreye girerek, bu saldırıyı yapanlara karşı işlem başlatmıştı.

Her gün neredeyse bir milletvekilinin hedef gösterildiği bu saldırılara kim dur diyecek merak ediyorum.

 


Karanlıklar!..

 

Lefkoşa-Girne anayolunun yanı sıra Girne Çevre Yolu kısa bir süreliğine de olsa ‘ışıl ışıl’ olmuştu. Ulaştırma Bakanlığı’nın TC kaynaklı yapmış olduğu aydınlatma çalışması, gecenin zifiri karanlığında sürücülere derin bir ‘oh’ çektirmişti. Ancak hevesimiz çok sürmedi.

Her gün bölge bölge yanmamaya başladı, lambalar… Bir taraf aydınlanırken, diğer taraf karanlık da kalıyordu.

Geçtiğimiz gece Lefkoşa’dan Girne’ye kadar tek bir lamba yanmadı. Ulaştırma Bakanlığı bu durumdan haberdardır muhtemelen. Peki aylardır süren bu sorun neden çözülmüyor?

 


 

İskele Mahkeme binası ne oldu?

 

İskele halkı, itfaiye istiyor bir süredir ilçelerine… Ama nafile, ses veren yok bu isteklerine… Çeşitli eylemler ortaya koyuyorlar ama hükümet açıklama yapmıyor.

Ama hükümetin gündeme getirdiği bir proje vardı İskele için; İskele’ye Mahkeme Binası… Peki o ne oldu? UBP’liler, mahkeme binasının tamamlanacağını yayıyormuş kulaktan kulağa… Ne zaman biteceği ise meçhulmüş.

 Bir diğer söylenti ise bu binanın Kaymakamlık binası olacağına yönelik… İskele’de ‘bina’ karmaşası sürerken, mahkeme için herhangi bir ‘kadro’ çalışmasının yapılmaması da bölge halkında kuşkulara neden oluyormuş. 

 


 

 

Sırada ÖRP

 

Demokrat Parti (DP) ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)’nin kurultaylarını gerçekleştirmelerinin ardından sıra Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Kurultayı’na geldi.

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) ile ‘birleşme’ veya ‘işbirliği’nde bir uzlaşıya varamayan ÖRP, kurultayını gerçekleştirecek. Ciddi sorunların yaşandığı ÖRP’de ne gibi değişikliklerin olacağı ise kurultay sürecinde belli olacak.

 


 

PKK Kıbrıstaymış...

 

“Bırakın Dikmen-Taşkent sırtlarını, Kuzey Kıbrıs’ta herhangi bir  bölgesindeki askeri veya benzeri bir hareketlenmeden, tüm ülkenin anında haberdar olduğunu biliyor muydunuz ?

Çok iyi bildiğinizi sandığınız Kıbrıs böyle bir yer işte.

Masa başında oturup kendinizi ‘Kıbrıs uzmanı’ sanmanız sonucunda bugüne kadar verdiğiniz zararın farkında bile değilsiniz. Hala da uğraşıyorsunuz.

Sayenizde okurlarınız Kıbrıs’ı da Kıbrıslı Türkleri de öyle bir başka biliyorlar ki…

Sayenizde Kuzey Kıbrıs’ın başşehrinin Girne olduğunu sananlar o kadar çok ki…

Sayenizde, 50 yılı aşkın süredir Kıbrıs’ta verilen kavgayı sadece ezberlenmiş üç cümleyle anlatanlar o kadar çok ki ….

Sayenizde Kıbrıs sorununun –Rumlar gibi- Temmuz 1974’de başladığını veya bittiğini sananlar o kadar çok ki….

Sayenizde Kıbrıs’ı, Girit’in yanında, Karadeniz’de, Hatay açıklarında sananlar o kadar çok ki…

Sayenizde Kıbrıslı Türkler’i, vatanını satacak insanlar olarak görenler o kadar çok ki…”

 

ERDİNÇ GÜNDÜZ

 


Türkiye basının KKTC üniversitelerine saldırısı...

 

 

“Türkiye’nin satılık medyasının verdiği mesaj şu: “Aman ha, Kıbrıs’ta kumarhaneler vardı, fuhuş vardı, pahalılık vardı, şimdi de PKK terörü oraya sıçradı, üniversiteleri sardı, sakın çocuklarınızı oralara göndermeyin, Türkiye’deki üniversitelere gönderin, hani şu pırıl pırıl özel üniversitelerimize gönderin!!!”

Bizim yerel medyadaki çokbilmişlerin ve suyu sıkılmış, posası çıkmış hükümetin son nefesinde bu konuya bu gözle bakmalarını ve ona göre karşılık vermelerini bekledim, ama nafile...

Geçen yıl AKP Hükümetinin girişimiyle Türkiye basının KKTC’deki üniversitelere karşı her sene üniversite tercihleri öncesi başlattığı saldırı engellendi, gıkları çıkmadı, bu sene meydanı boş buldular, saldırıyı erken başlattılar.

Olay budur!

Türkiye medyası tartışmasız dünyanın en kalitesiz medyasıdır”.

 

EDİZ TUNCEL

 


“ENOSİS”e mi “TAKSİM”e mi?

“Geçtiğimiz hafta Lefkoşa’da Naci Talat Barış ve Dostluk Evi’nde düzenlenen bir konferansta, Rum Yönetimi eski Sözcülerinden Mihail Papapetru “Kıbrıslı Rumlar için federasyon fikri henüz hazmedilemedi” demiş.

Bu bilinen bir gerçeğin ilanı gibi görünür ama bir gerçeği de içinde barındırır.

Bu gerçek de şudur;

Kıbrıs’ta ya bir federasyon olacak ya da Enosis. Veya Taksim.

50 yıldır bunlar konuşuluyor ve bu uğurda kan dökenler oldu.

Hala kan dökmek isteyenlerin varlığı ise başka konudur..”.

 

BAŞARAN DÜZGÜN

 

 


 

“Kıbrıslı Türkler’in kendi kurumlarını yönetebileceği bilgi, beceri ve potansiyeli vardır. Bu gerçekten hareketle Merkez Bankası, Sivil Savunma Teşkilatı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın yönetimi Kıbrıslı Türkler’e devredilmeli, polis ve itfaiye sivil yönetime bağlanmalıdır.”

Toplumsal Varoluş Hareketi

 


“Toplumlarda aileden başlayarak sivil toplum örgütleri, sendikalar, siyasi partilere kadar uzanan çizgide diyalog, birlikte yaşamanın, üretip paylaşmanın barışın, tüm güzelliklerin tartışmasız ön koşuludur. Sosyal diyaloğun olmadığı yerde, anlayış ve güven eksikliği doğar ki çatışma ve sosyal hastalıklar zemin bulur.”

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)


 

“İhtiras cehaletle birleşmeyegörsün! Nasıl berbat bir şey çıkar ortaya!”

Tufan Erhürman’ın profilinden…

 

***

“Facebook profillerinde dağda-bayırda-ovada fotoğraf çekip paylaşanlar dikkat! Ani bir SABAH Gazetesi operasyonuna kurban gidebilirsiniz.”

Haşim Kiracıoğlu’nun profilinden…

 


GÜNÜN FOTOSU

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler