1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. F.BAHÇE = 13 AEL
F.BAHÇE = 13 AEL

F.BAHÇE = 13 AEL

UEFA Avrupa Ligi kura çekiminde Türkiye’den Fenerbahçe ile Kıbrıs Cumhuriyeti’nden AEL Limasol’un C Grubu’nda yer alacak olması gerek Türkiye gerekse adanın Kuzey ve Güney’inde büyük yankı uyandırdı. 25 Ekim’de oynanaca

A+A-

 

 

UEFA Avrupa Ligi’nde aynı gruba düşen AEL Limasol ve Fenerbahçe’nin piyasa değerleri arasında uçurum bulunuyor

  

Avrupa futbol piyasasının güvenilir kaynaklarından bir tanesi olan transfermarkt.de sitesinde Fenerbahçe’nin kadro değeri 155 milyon 700 bin euro, AEL Limasol’un kadro değeri 12 milyon 250 bin euro olarak görülüyor. Fenerbahçe AEL’den yaklaşık 13 kat daha pahalı bir takım olarak dikkat çekiyor.

 

Her iki takımın en pahalı oyuncularına bakıldığında Fenerbahçe’nin Chelsea’den transfer ettiği Portekizli oyuncu Raul Meireles 15 milyon euro ile takımın en pahalı futbolcusu. AEL Limasol’un Brezilyalı defans oyuncusu Maykon ise 2 milyon 300 bin euroluk değeri ile kadroda yer alan piyasa değeri en yüksek futbolcu

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

UEFA Avrupa Ligi kura çekiminde Türkiye’den Fenerbahçe ile Kıbrıs Cumhuriyeti’nden AEL Limasol’un C Grubu’nda yer alacak olması gerek Türkiye gerekse adanın Kuzey ve Güney’inde büyük yankı uyandırdı. 25 Ekim’de oynanacak grubun 3’üncü karşılaşmasında Fenerbahçe adaya gelecek ve Lefkoşa’da bulunan GSP Stadı’nda AEL Limasol’un konuğu olacak. Grubun 4’üncü Türkiye’de oynanacak ve Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu’nda AEL Limasol’u ağırlayacak.

 

FENERBAHÇE 13 KAT YÜKSEK

İki ülke açısından dikkat çeken bu karşılaşma öncesi Avrupa’da futbol piyasasının güvenilir kaynaklarından bir tanesi olan transfermarkt.de web sitesinin her iki takımın kadro değerleri ise dikkat çekiyor. Fenerbahçe’nin kadrosunda bulunan oyuncuların piyasa değeri 155 milyon 700 bin euro olarak görülürken, AEL Limasol’un piyasa değeri ise 12 milyon 250 bin euro. İki takım arasında ise 143 milyon 450 bin euro olurken, Fenerbahçe AEL’den yaklaşık 13 kat daha pahalı bir takım olarak dikkat çekiyor.

 

F.BAHÇE’DE EN PAHALI MEİRELES

Kadrosunda bulunan 26 futbolcunun toplam değeri 155 milyon 700 bin euro olan Fenerbahçe’ye bakıldığında takımın yeni transferi Portekizli oyuncu Raul Meireles 15 milyon euroluk değeri ile kadronun en pahalı oyuncusu konumunda. Meireles’i 12 milyon euroya Miroslav Stoch ve 11 milyon euroya Milos Krasic takip ediyor. Yaş ortalaması 26.5 olan Fenerbahçe kadrosunda piyasa değeri en düşük oyuncu 300 bin euro ile kaleci Serkan Kırıntılı.

 

AEL’DE EN PAHALI MAYKON

Kadrosunda bulunan 23 futbolcunun toplam değeri 12 milyon 250 bin euro olan AEL Limasol’a bakıldığında kadroda yer alan en pahalı futbolcu Brezilyalı savunma oyuncusu Maykon. Bu futbolcunun piyasa değeri 2 milyon 300 bin euro olarak görülürken, Portekizli forvet Paulo Sergio 1 milyon 100 bin ve Kıbrıslı orta saha oyuncusu Marios Nikolau 1 milyon euroluk piyasa değeri ile dikkat çeken isimler. AEL Limasol’un piyasa değeri en düşük oyuncusu ise 50 bin euro değerinde bulunan Portekizli savunma oyuncusu Carlitos.

 

AEL YABANCI KARMASI

Kıbrıs Cumhuriyeti takımı AEL’in kadrosunda 9 farklı ülkeden futbolcu bulunuyor. Kıbrıs Cumhuriyeti takımı olmasına karşın sadece kadroda yerli oyuncu sayısı 5 olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte Portekiz’den 7, Angola’dan 3, Gana ve Brezilya’dan 2, Arnavutluk, Arjantin, Ruanda ve Fildişi Sahili’nden 1’er oyuncu kadroda yer alıyor. Birçok Latin Amerika kökenli futbolcunun kadroda yer almasına karşın, bu futbolcuların birçoğunda Avrupa’nın başka ülkesinin pasaportu olduğu için Kıbrıs Birinci Ligi’nde top koşturabiliyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler