1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EYLEMLER SÜRÜYOR
EYLEMLER SÜRÜYOR

EYLEMLER SÜRÜYOR

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) sürdürdüğü eylem kapsamında bugün başkent Lefkoşa’da yürüyüş düzenledi. LTB çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek ve sorunlara çözüm bulunması amacıyla düzenlen

A+A-

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) sürdürdüğü eylem kapsamında bugün başkent Lefkoşa’da yürüyüş düzenledi.

LTB çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek ve sorunlara çözüm bulunması amacıyla düzenlenen yürüyüş, LTB önünden başladı, Dikilitaş, Cumhuriyet Meclisi güzergahı izlenerek, yeniden LTB önünde tamamlandı.

BES Genel Sekreteri İbrahim Taşarkan, BES’in eylemlerinin; çalışanların sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları ile ilgili sıkıntılar çözümlenene ve çalışanların gelecekleri garanti altına alınana kadar süreceğini kaydetti.

Taşarkan, çalışanların hiçbir gelecek garantisi olmadığını, çalışanlar olarak sorunlara artık net çözümler istediklerini ifade ederek, “Emeğimizin karşılığını almak ve sosyal güvence altında çalışmak istiyoruz” dedi.

Bakanlar Kurulu’nun BES’in grev kararıyla ilgili koyduğu yasaklama kararının anımsatılması üzerine BES Genel Sekreteri Taşarkan, karar ile ilgili ellerine herhangi bir tebligat ulaşmadığını, kararın Resmi Gazete’de de yayımlanmadığını savunarak, kararın resmi olarak tebliğ edilmesinin ardından BES Yönetim Kurulu’nun bunu değerlendireceğini, ancak çıktıkları haklı yoldan geri dönmeye niyetlerinin olmadığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 790 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler