1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EYLEMLER BAŞLIYOR
EYLEMLER BAŞLIYOR

EYLEMLER BAŞLIYOR

“PETROL TESİSİNE HAYIR İNİSİYATİFİ” EYLEMLERE BAŞLIYOR “Petrol Tesisine Hayır İnisiyatifi”, Perşembe günü “Petrol Tesisinin Sakıncaları” konulu panel gerçekleştirecek. “Petrol Tesisine Hayır İnisiyatifi Eylem Kom

A+A-

 

 

“PETROL TESİSİNE HAYIR İNİSİYATİFİ” EYLEMLERE BAŞLIYOR

 

“Petrol Tesisine Hayır İnisiyatifi”, Perşembe günü “Petrol Tesisinin Sakıncaları” konulu panel gerçekleştirecek.
“Petrol Tesisine Hayır İnisiyatifi Eylem Komitesi” tarafından yapılan açıklamada, saat 14:00’de Tabipler Birliği Konferans Salonu’nda yer alacak panele KKTC’deki 6 üniversiteden uzman akademisyenlerin katılacağı, panelin sonunda ortak bir bildiri yayınlanacağı kaydedildi.

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi Eylem Komitesi’nin açıklaması şöyle:

“‘Petrol Tesisine Hayır İnsiyatifi’ Eylem Komitesi, yaptığı değerlendirme toplantısında Yedikonuk’ta kurulması istenien tesis ile ilgili ortaya konan mücadelenin daha da yükseltilerek sürdürülmesini kararlaştırılmıştır. Bu amaçla, ilk olarak hafta içerisinde gerçekleştirilecek olan eylem ve etkinlikler şunlardır:

1- 7 Şubat 2012 Salı günü, siyah çelenk eylemi gerçekleştirilecektir. Saat 10:00’da... YAGA önünde bu projeye öncülük eden YAGA Başkanı Derviş Besimler ve saat 11:00’de ise Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı’nda uyduruk ÇED raporu hazırlatan bakan Ünal Üstel protesto edilecek ve siyah çelenk bırakılacaktır.

2- 9 Şubat 2012 Perşembe günü, saat 14:00 de Tabipler Birliği Konferans Salonunda ülkemizdeki 6 üniversiteden gelecek uzman akademisyenlerin katılımıyla “Petrol Tesisinin Sakıncaları” konulu bir panel gerçekleştirilecektir ve panel sonucunda ortak bir bildiri yayınlanacaktır.

Yarınlara yaşanılabilir bir ülke bırakmak isteyen herkesin yapılacak eylem ve etkinlerimize katılarak mücadelemize güç katması büyük önem taşımaktadır.”

  

 

 

Bu haber toplam 1010 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler