1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EYLEME KARŞILIK, ÖĞRETMEN SÖZÜ
EYLEME KARŞILIK, ÖĞRETMEN SÖZÜ

EYLEME KARŞILIK, ÖĞRETMEN SÖZÜ

Öğretmen eksikliği yaşanan Lefkoşa Taşkınköy’deki Necati Taşkın İlkokulu’nun öğrenci ve velileri bu sabah Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde eylem yaptı. Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)’ün de destek verdiği eylemde p

A+A-

 

 

Öğretmen eksikliği yaşanan Lefkoşa Taşkınköy’deki Necati Taşkın İlkokulu’nun öğrenci ve velileri bu sabah Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)’ün de destek verdiği eylemde pankartlar ve sloganlarla okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen öğretmen eksikliklerinin giderilmemesi protesto edildi.

“Öğretmen istiyoruz”, “Öğretmeni söke söke alırız”, “Öğretmensiz okuma olmaz”, “Ödevleri ve okulumuzu özledik” gibi sloganların yazıldığı pankartlar taşıyan öğrenciler, “Bakan dışarı” diye slogan da attılar.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, eylem sırasında yaptığı konuşmada, eğitimin temel bir hak olduğunu vurgulayarak, sorunların hâlâ çözümlenememesini eleştirdi. Elcil, Kamu Hizmeti Komisyonu’nun düzenlediği sınava giren 79 öğretmenin görev beklediğini kaydederek, bu öğretmenlerin görevlendirilmesini istedi ve eylemlerinin sorunlar çözümlenene kadar devam edeceğini söyledi.

Elcil, gerekirse bu okula da sendikanın öğretmen ataması yapacağını belirtti.

Daha sonra Bakan Mutlu Atasayan’la görüşen Necati Taşkın İlkokulu öğrenci ve velilerinin eylemi, Atasayan’ın öğretmen fazlası olan okullardan bu okula yarın 4 öğretmen gönderileceği sözü vermesi üzerine tamamlandı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler