1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EYLEM UYARISI
EYLEM UYARISI

EYLEM UYARISI

Ekonomik Örgütler Platformu, Petrol Dolum Tesisi’nin ülkeye uygun bir yatırım olmadığı” yönündeki görüşünü yineledi

A+A-

 

 

Ekonomik Örgütler Platformu, “Fayda-maliyet analizi çerçevesinde Petrol Dolum Tesisi’nin ülkeye uygun bir yatırım olmadığı” yönündeki görüşünü yineledi.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası ve Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği’nin oluşturduğu Ekonomik Örgütler Platformu, Kalecik'te yapılması öngörülen Petrol Dolum Tesisi ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Söz konusu tesisin ülkeye sağlayacağı minimum düzeydeki faydanın garantisi olmadığını savunan platform, “Petrol Dolum Tesisi’nin nerede yapılacağı değil, ülkemize uygun bir yatırım olmadığını belirtmek istiyoruz. Böyle bir tesisin Akdeniz’deki petrol kaçakçılığını, ülkemizin itibarı pahasına yasallaştırmaktan başka bir amacı olamaz” yönünde görüş ortaya koydu.

Platform, ülkelerini "Kirlilik Sığınağı" olmasını istemediklerini belirterek, hükümetin, bu konudaki ısrarını sürdürmesi durumunda Ekonomik Örgütler Platformu üyeleri olarak çeşitli eylemlerle ve girişimlerle bu ve buna benzer tesislerin yapılmaması konusundaki kararlılıklarını ortaya koyacaklarını açıkladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 504 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler