1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EYLEM PROGRAMI AÇIKLANDI
EYLEM PROGRAMI AÇIKLANDI

EYLEM PROGRAMI AÇIKLANDI

35 üretici örgütü, 23 sendika ve 5 siyasi partiden oluşan Toplumsal Varoluş Hareketi, eylemlerine, 30 Ocak Pazartesi günü başlıyor. İlk olarak Pazartesi saat 10.00’da Lefkoşa Kuğulu Park’ta çadırlar kurulacak. Toplumsal Varoluş Hareketi’

A+A-

 

 

35 üretici örgütü, 23 sendika ve 5 siyasi partiden oluşan Toplumsal Varoluş Hareketi, eylemlerine, 30 Ocak Pazartesi günü başlıyor. İlk olarak Pazartesi saat 10.00’da Lefkoşa Kuğulu Park’ta çadırlar kurulacak.

Toplumsal Varoluş Hareketi’nde yer alan sendikalardan KTAMS’ın Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı açıklamada, eylem sürecinin Pazartesi başlayacağını söyledi.

Hafta boyunca her gün etkin ve katılımlı eylemler yapılacağını ifade eden Kaptan, önümüzdeki haftanın eylem programına son şeklinin bugün verileceğini ve açıklanacağını; süreç boyunca da her Cuma bir sonraki haftanın eylemlerinin planlanacağını belirtti.

23 sendika, 35 üretici örgütü ve meclis içi ve dışı muhalefet partileri CTP-BG, TDP, DP, BKP, YKP’den oluşan Toplumsal Varoluş Hareketi, hükümetin başta özelleştirme olmak üzere birçok icraatına, “Kıbrıs Türk toplumunun ekonomik sosyal ve kültürel yapısına saldırılar bulunduğu” gerekçesiyle karşı çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1386 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler