1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ev sahibinin eşyalarını sattı
Ev sahibinin eşyalarını sattı

Ev sahibinin eşyalarını sattı

Lefkoşa’da kiracısı olduğu evin bahçesinde bulunan eşyaları ve hammaddeleri hurdacıya satmakla suçlanan S.A. tutuklanarak bu sabah mahkeme huzuruna çıkarıldı.

A+A-

 

Lefkoşa’da kiracısı olduğu evin bahçesinde bulunan eşyaları ve hammaddeleri hurdacıya satmakla suçlanan S.A. tutuklanarak bu sabah mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban, 24 Ağustos’ta saat 16.00’da karakola gelen İskele'de sakin Ata Tepe’nin yaptığı şikayette kendisine ait Çağlayan Lefkoşa adresindeki ikametgahın ön bahçesi içerisinde bulunan kapatmış olduğu fabrikasında kullandığı, 1 adet Niplin Pres makinesi, 1 adet ağaç sıvama ve tornalama makinesi, 1 adet Kenet pres makinesi, 2 adet J.A.V tipi filtre sarma makinası, 1 adet sanayi tipi punto kaynak makinesi, 21 adet 200 litrelik variller içerisinde bulunan 250 kiloluk macun kıvamındaki P.V.C hammaddesinin demirden mamul çeşitli kalıp ve tezgahların ve 1 varil dop yağını, 10.03.2019 ve 02.08.2019 tarihleri ile 11.30 ve 12. 00 saatleri arasında Lefkoşa'da sakin S.A., tarafından sirkat edildiği bilgisinin verildiğini anlattı. Polis, bu mesele ile ilgili olarak Lefkoşa'da sakin S. A.’nın Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri ile tutuklandığını söyledi. Polis, yine bu mesele ile ilgili S.A.’nın gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirtti. Polis, tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 

Bu haber toplam 647 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler