1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESNAFIN SONU!
ESNAFIN SONU!

ESNAFIN SONU!

“HERKES ESNAF” Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga uyardı:“Esnafın sonunu hazırlıyorlar.” Oda Başkanı Hürrem Tulga, UBP Hükümeti’nin geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu kararı ile ‘ivedi’ olarak M

A+A-

 

 

“HERKES ESNAF”

 

 

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga uyardı:“Esnafın sonunu hazırlıyorlar.”

Oda Başkanı Hürrem Tulga, UBP Hükümeti’nin geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu kararı ile ‘ivedi’ olarak Meclis’e gönderdiği Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Birlikleri Federasyonu Yasa Tasarısı’nın yasalaşması halinde, esnafın büyük bir tehlike içerisine gireceğini söyledi.

Tulga, tasarının 4’ncü maddesinde, yabancı sermayeye hiçbir koşul konulmadan esnaf olmasına imkan tanınacağını vurguladı.

Bunun büyük bir tehlike olduğunu söyleyen Tulga, “Bu esnafı bitirme operasyonudur” diyerek tepki gösterdi.

 

7 BİN 500 KAYITLI ESNAF….

Örgütlenmeyen sektör kalmadığını ve bugün yaklaşık 7 bin 500 esnafın oda çatısı altında örgütlü bulunduğunu kaydeden Tulga, “3 yıldır diyalog yolunu zorlamamıza rağmen bu tasarıyı ivedi olarak Meclis’e gönderdiler. Ama bu Oda’yı yok etme girişimidir. Neden böyle bir yasa tasarısına ihtiyaç duyulduğunu sormamıza rağmen, bunun cevabını veremiyorlar” dedi.

 “Yabancı sermaye bizi yok edecek”

Tasarının yasalaşması halinde yabancı sermayeli şirketlerin iş yeri açabileceğine vurgu yapan Tulga, “buna cehalet mi dersiniz, gözü görmezlik mi? Yani bu tasarıya göre, bu yabancı sermayenin esnaf ve zanaatkar olmasına gerek yok” dedi.

Tasarının sadece esnafı yok etmekle kalmayacağını vurgulayan Tulga, “Bu tasarı bütün toplumu ilgilendiriyor ARTIK YETER” ifadesinde bulundu.

 

İMZA KAMPANYASI…

Tulga, hükümetin bu tavrına karşı imza kampanyası başlatacaklarını açıklayarak, “Bu yapılan Anayasa’ya da demokrasiye de aykırıdır” dedi.

“Bu yasa ile toplumu sevmediklerini ilan ediyorlarsa mert olsunlar” diyen Tulga, “Bunu çıkıp halka söylesinler” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler