1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESNAF YENİ YÖNETİMİNİ SEÇECEK
ESNAF YENİ YÖNETİMİNİ  SEÇECEK

ESNAF YENİ YÖNETİMİNİ SEÇECEK

K.T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın olağan genel kurulu yarın yapılıyor, genel kurulda 50 kişiden oluşan oda meclisi belirlenecek

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın (KTEZO) olağan genel kurulu yarın yapılıyor.

 

KTAMS’ta saat 14.00’de gerçekleşecek genel kurulda 50 kişiden oluşan oda meclisi belirlenecek.

 

KTEZO Yönetim Kurulu bugün odanın lokalinde düzenlediği basın toplantısında, genel kurul ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

 

TULGA

 

KTEZO Başkanı Hürrem Tulga açılış konuşmasında, oda yönetiminin, hedeflerini büyük oranda gerçekleştirdiği son 2 yılda taşıdığı onuru daha önce hiç taşımadığını söyledi. Olağanüstü koşullara rağmen olağan bir genel kurul süreci yaşadıklarını ve bunun onur kaynağı olduğunu kaydeden Tulga, en büyük sivil toplum örgütleri arasında yer alan odanın 7 bin 300 üyesi olduğunu ve 29 bin işletmeye hizmet verdiğini belirtti.

 

Tulga, odada her partiden kişiler bulunduğunu, ancak bunun; “herhangi bir partinin çiftliği olacakları anlamına gelmediğini” söyledi. Devlete ait olması gereken bazı kurumların, odayı bir partinin yan kolu gibi görüp, adaylara baskı uyguladığını ileri süren Tulga, “Bir an önce ellerinizi oda ve halk üzerinden çekiniz” çağrısında bulundu.

 

YÜKSELİŞ

 

KTEZO As Başkanı Bülent Yükseliş ise konuşmasında, bir dönemi kapatıp, yeni mücadelelere kapı açtıklarını söyledi. Yükseliş, “Geçmiş iki yıl içerisinde hem sorunlarla boğuştuk hem de faiz ve iflaslarla, kaçak ve kayıt dışılıkla, işsizlik ve tekelleşmeyle, geleceğimizi ciddi şekilde etkileyecek yasalarla uğraştık” dedi.

 

“İkinci yılına giren okulun öğrenci sayısının 400’e ulaştığını”, 400 gencin de istihdamının sağlandığını kaydeden Yükseliş, neredeyse tüm mesleklerde eğitimli ve kalifiye bireyleri toplum ve ekonomiye kazandırma yolunda büyük adımlar atıldığını söyledi.

 

Bülent Yükseliş, yasayla verilen denetim hakkının 2011 Ocak ayından beridir oda ve birlik denetim memurları tarafından ülke çapında denetim yaptığını kaydetti.

 

Yükseliş, Esnaf ve Zanaatkarlar Teminat ve Yardımlaşma Kooperatifi’ni hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını da belirtti.

 

KANBER

 

Kuaförler Birliği Başkanı Mahmut Kanber de konuşmasında, yarınki genel kurulda seçilmeleri halinde yapacaklarını ve hedeflerini dile getirdi.

 

Yeni dönemde de, odanın aldığı sosyal ve ekonomik sorumlulukları kaldığı yerden devam ettirmek istediklerini kaydeden Kanber, “Önemli adımlarımızdan bir tanesi de kurumsallaşma ve yaygın katılımlı federatif yapının oluşturulmasıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler