1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESNAF: YAĞMUR YAĞACAK DİYE UYUYAMIYORUZ
ESNAF: YAĞMUR YAĞACAK DİYE UYUYAMIYORUZ

ESNAF: YAĞMUR YAĞACAK DİYE UYUYAMIYORUZ

Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’na bağlı, Lefkoşa sanayi bölgesinde işletmesi bulunan işyeri sahipleri bölgedeki sorunlara dikkat çekmek amacıyla basın toplantısı düzenledi

A+A-

 

Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’na bağlı, Lefkoşa sanayi bölgesinde işletmesi bulunan işyeri sahipleri bölgedeki sorunlara dikkat çekmek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Işıl Reklam Showroom’un önünde gerçekleşen ve iş yeri sahiplerinin de katıldığı basın toplantısında, Oda Başkanı Hürrem Tulga, geçtiğimiz gün Lefkoşa’da yaşanan yoğun yağışların sebep olduğu tahribat nedeniyle kimsenin sanayiye gelip iş getirmek veya iş yapmak istemediğini, geceleri yağmur yağacak diye esnafın gözüne uyku girmediğini belirtti.

Tulga, Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nin ekmek teknesi olmasının yanı sıra “ülkenin kalbi” olduğunun altını çizerek, ilgili daireler arası koordinasyon sağlanamaması nedeniyle sorunların büyüyerek sürdüğünü söyledi.

Tulga esnafın karşılığı olmayan bedeller ödediğini ve artık bu bedellerin faturasının geri verilmesi gerektiğini söyleyerek, yetkililerin iyi niyetli hareket etmesini olumlu karşıladıklarını belirtti. Tulga, esnaf, sanayici ve ilgili dairelerin masaya oturarak bundan sonrası için umut sağlayacak gelişmelere imza atmaları gerektiğini söyledi.

“İŞÇİLERİ ÖDEYEMEZ DURUMA GELDİK”

Tulga’dan sonra söz alan işyeri sahipleri de zararlarının kimin tarafından karşılanacağını bilmediklerini, 2001 yılından beri aynı sorunlarla boğuştuklarını, artık gereğinin yetkililerce yapılmasını beklediklerini dile getirdiler.

İşyeri sahipleri, geceleri yağmur yağacak diye uyuyamadıklarını, yağmurlardan dolayı uğradıkları zarardan dolayı işçileri ödeyemez duruma geldiklerini ve nasıl yenilenip ayağa kalkacaklarını bilemediklerini de anlattılar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 579 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler