1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESNAF 'BÖLÜNMEYE' KARŞI HAREKETE GEÇTİ
ESNAF BÖLÜNMEYE KARŞI HAREKETE GEÇTİ

ESNAF 'BÖLÜNMEYE' KARŞI HAREKETE GEÇTİ

KTEZO, bugün meclise giderek, odaya karşı yürütülen bölücü faaliyetlerle ilgili bakan ve milletvekilleri ile muhalefet partilerini bilgilendirdi

A+A-

 

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Yönetim Kurulu, Oda Meclisi ve odaya bağlı Birlik Başkanları bugün Cumhuriyet Meclisi’ne giderek, odaya karşı yürütülen bölücü faaliyetlerle ilgili bakan ve milletvekilleri ile Meclis’te temsiliyeti bulunan muhalefet partilerini bilgilendirdi.

 

KTEZO yönetimi, bazı egemen siyasi kesimler tarafından yeni bir oda kurulmaya çalışılarak, var olan K. T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın yıkılmaya çalışıldığını, eşi ve benzeri bir olayla karşı karşıya kaldıklarını, yasayla kurulu bir Oda’yı lav ederek dernek bile olduğu tartışmalı olan Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği’ne yasal statü kazandırılmaya çalışıldığını, ayrıca başkan ile yönetiminin de Oda’nın üzerinde atanmaya çalışılmasının ne hukuki, ne ahlaki, ne de siyasi teamüllere uymadığını bakan ve milletvekillerine anlattı.

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) başkan ve milletvekilleriyle de görüşen KTEZO yönetimi, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’ya konuyla ilgili sıkıntılarını aktararak yasası Cumhuriyet Meclisi tarafından onaylanmış bir Oda’yı yok etmeye çalışmanın kabul edilemez bir durum olduğu anlattı. TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ise Oda’nın başında kimin veya kimlerin hangi partiden olduğunun bir önemi olmadığını, Oda’nın bölünmeye ve yok edilmeye çalışılmasının karşısında olduklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 590 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler