1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESNAF, BAKAN ATUN İLE BİR ARAYA GELDİ
ESNAF, BAKAN ATUN İLE BİR ARAYA GELDİ

ESNAF, BAKAN ATUN İLE BİR ARAYA GELDİ

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yardımlaşma Kooperatifi’nin esnafa sağlayacağı kredilere faiz katkısı yapacak.

A+A-

 

 

 

“Dayanışma sayesinde yol alınabilir”

 

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yardımlaşma Kooperatifi’nin esnafa sağlayacağı kredilere faiz katkısı yapacak.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan basına yapılan açıklamada, bugün Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Yardımlaşma ve Teminat Kooperatifi Yönetim Kurulunu kabul eden Bakan Sunat Atun’un kooperatifin faaliyet alanının genişletilmesine bakanlık olarak destek verdiklerini kaydederek, kooperatifin esnafa sağlayacağı kredilerde Bakanlık olarak faiz farkı katkısı yapacağını bildirdi.

Bakan Atun’un; “krediler şu an 15 Bin TL gibi bir limit ile başlayacak ama her zaman bir şeyin başlangıcı çok önemlidir. Daha büyük hacimle, daha büyük kredi imkanlarının da olacağına inanıyorum” diyerek, ilerleyen günlerde yapılacak çalışmalarda kooperatifin öngördüğü 3 farklı vade imkanı yaratılacağını böylelikle esnafa sunulacak kredilerde geri ödeme konusunda alternatifler oluşacağını kaydetti.

Bakan Sunat Atun kabulde ayrıca Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın hazırladığı eğitim tüzüğüyle ilgili bilgiler de verdiği, tüzük kapsamında yapılacak eğitim çalışmalarının özellikle ekonomide yaşanan değişimler ve kriz ortamlarında esneklik sağlama adına işgücünün güçlendirmesine büyük katkı yapacağını da ifade etti.

“Ümit ediyorum gerek şu anda işgücü piyasasında olup da çalışmakta olanların, gerekse iş arayanları da eğitime alarak daha nitelikli olarak işgücümüze aktif katılımı sağlanacak, iş bulma imkanlarının gelişmesi adına önemli bir imkan yaratacaktır” diyen Bakan Atun, Odanın tüzüğü hazırlayıp kendilerine getirdiği ve kendilerinin de bakanlık olarak mevzuatları hazırlayarak Bakanlar Kurulu’na sunacağını aktardı.

 

DAYANIŞMA ÖNEMLİ

 

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı ve Kooperatif Yönetim Kurulu Üyesi Hürrem Tulga da kabulde yaptığı konuşmada, ülkede bir çok sıkıntı olmasına rağmen dayanışma sayesinde yol alınabildiğini en iyi şekilde gösterdiklerini ifade etti.

“İşbirliği ile güzel adımlar atabiliyoruz. Ekonomi Bakanlığının bizlere katkısı büyüktür” diyen Tulga, kurumlar arasında işbirliği olmazsa gelişme kaydetmenin mümkün olamayacağını belirterek yapılan işbirliği ve katkı için Bakan Atun’a teşekkür etti.

 

Bu haber toplam 582 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler