1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESNAF ARAÇLARLA YOLLARDA
ESNAF ARAÇLARLA YOLLARDA

ESNAF ARAÇLARLA YOLLARDA

LEFKOŞA SANAYİ BÖLGESİ İÇİN ARAÇLI EYLEM YAPILDI Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yağan yağmur sonrası yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ve Lefkoşa Sanayi Bölgesi işletme sahipleri işbirliğinde bugün

A+A-

 

 

 

LEFKOŞA SANAYİ BÖLGESİ İÇİN ARAÇLI EYLEM YAPILDI

 

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yağan yağmur sonrası yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ve Lefkoşa Sanayi Bölgesi işletme sahipleri işbirliğinde bugün araçlı eylem gerçekleştirildi. Lefkoşa Sanayi Bölgesi işletme sahipleri ile K. T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası üyelerinin oluşturduğu araçlı eylemdeki konvoy Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nden hareket ederek, Kıbrıs gazetesi önüne kadar yavaş bir şekilde ilerledi. Kıbrıs gazetesi önünden konvoy tekrar Lefkoşa Sanayi Bölgesi güzergahını takip ederek, eylem, Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen basın toplantısı ile son buldu.

 

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’ndeki sorunlara dikkat çekmek amacıyla eyleme katılan konvoydaki araçlarda; “Dereler Akar, yetkili bakar”, “Yağmur yağdı, felaket oldu”, “Daha ne beklerik”, “Yağmur yağar, uykumuz kaçar”, “Yağmur korkulu rüyamız”, “Suçlu kim?”, “Dereler akar, sanayi batar” yazılı pankartlar vardı.

 

İŞİNİ YAPAMAYANLAR BULUNDUKLARI MAKAMLARI İŞGAL ETMESİN

 

K. T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga araçlı eylem sonrası yaptığı açıklamada iki yılda beş kez sel baskını olduğunu, yağmurun bereket yerine felaket getirdiğini, sadece işletme sahiplerinin ekmek teknesinin değil, Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nin sular altında kalmasıyla ülke ekonomisinin zarar gördüğünü söyledi. Ülke olarak bir yağmur bulutuna yenik düşüldüğünü söyleyen Tulga, Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarının aşılması için yıllardır yetkililerin “yapacağız, yapacağız” dediklerini, ancak bugüne dek sorunların çözümü yönünde hiç bir adım atılmadığını belirtti. Yetkili makamların topu birbirine attıklarını ifade eden Hürrem Tulga, bir makamın yetkinin İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nda olduğunu, diğer bir makamın yetkinin Kaymakamlıkta olduğunu, bir diğerinin ise yetkinin Sanayi Dairesi’nde olduğunu söylediğini, bu şekilde hareket edilmesiyle de hiç bir sorunun çözülemediğini belirtti. Tulga, Meteoroloji’nin hava tahmin raporlarında yağmur yağma ihtimali olduğu takdirde uykularının kaçtığını ve işletme sahiplerinin Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde nöbet tutar hale geldiklerini söyledi. Ülkenin her yerinde ve birçok kurumunda çözülme yaşandığını belirten Hürrem Tulga, artık herkesin işinin başına dönme vaktinin geldiğini, işini yapmayanların da bulundukları makamları işgal etmeye haklarının olmadığını söyledi.

 

“TAK HABER YAPMAKTAN KORKMASIN”

 

Tulga, konuşmasının sonunda Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) ile ilgili de eleştiride bulunarak, şunları söyledi: “TAK Lefkoşa Sanayi Bölgesi ile ilgili yaptığımız eylemi takip etmedi, haberini yapmadı, TAK haber yapmaktan korkmasın, üretimin, sorunların tartışıldığı bir ortamda TAK’ın da haber yapması gerekirdi.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 676 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler