1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ESKİTİLMİŞ ZAMANLAR' AÇILIYOR
ESKİTİLMİŞ ZAMANLAR AÇILIYOR

'ESKİTİLMİŞ ZAMANLAR' AÇILIYOR

Sanatçı Güner Pir’in “Eskitilmiş Zamanlar” olarak adlandırdığı resim sergisi, yarın saat 18.00’de Saçaklı Ev’de açılacak.

A+A-

 

 

 

Sanatçı Güner Pir’in “Eskitilmiş Zamanlar” olarak adlandırdığı resim sergisi, yarın saat 18.00’de Saçaklı Ev’de açılacak.

 

Güner Pir’in sergide yer alacak eserleri, geçmişte Kıbrıs’taki yaşamın tüm boyutlarını çarpıcı bir şekilde yansıtıyor.

 

Yapılar, yaşanmışlıklar, savaşlar, göçler sanatçının yüreğindeki duygular ve bakış açısıyla tuvale dökülmüş ve sanatçı eserleriyle sergisiyle “Eskitilmiş Zamanların” eski görüntülerini bugüne taşıyor.

 

Sergide yer alan eserlerin konuları; “Kapılar”, “Göç Yolları”, “Hüsniye Teyzemin Oğlu Ahmet Yahya”, “Kıbrıs Usulü Büyü Kurşun Dökme”, “Lefkoşa Lefkoşa”, “Dizeler”, “Bendolar”, “II. Dünya Savaşındaki Kıbrıslılar”, “Araplara Satılan Kızlar”dan oluşuyor. Başlıklar, “Eskitilmiş Zamanlar”da nerelere ulaşıldığının göstergesi.

 

Yapıtlarda yer alan belgesel nitelikli görüntüler yanında şair Fikret Demirağ ile Neriman Cahit’in dizeleri de verilmek istenen mesaja şiir tadını katıyor.

 

Sergi, 25 Kasım’a kadar açık kalacak ve hafta içinde mesai saatlerinde, Cumartesi günü ise 10.00 -13.00 saatleri arasında izlenebilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 975 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler