1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESKİ KTHY ÇALIŞANLARININ SABRI TÜKENİYOR
ESKİ KTHY ÇALIŞANLARININ SABRI TÜKENİYOR

ESKİ KTHY ÇALIŞANLARININ SABRI TÜKENİYOR

Atakan, devlette istihdamı bekleyen mağdurlar için tarih talep etmelerine rağmen bir netice alamadıklarını bildirdi.

A+A-

 

KTHY eski çalışanlarının sendikası Hava-Sen’in Başkanı Buran Atakan, iyi niyet ve sabırla Başbakan’ın ve hükümetin verdiği sözü yerine getirmesini ve halen işsiz olan KTHY mağdurlarının da istihdamlarının gerçekleşmesini beklediklerini açıkladı. Atakan, devlette istihdamı bekleyen mağdurlar için tarih talep etmelerine rağmen bir netice alamadıklarını bildirdi.

Atakan, yazılı açıklamasında, “KTHY çalışanlarının, sendikal tarihe ışık tutacak 407 günlük bir mücadelenin ardından, beliren çözüm ışığı ile birlikte, toplumsal uzlaşının da simgesi olduklarını” kaydetti.

1 Aralık 2011’de Başbakan İrsen Küçük’le yaptıkları görüşmeyle istihdam sözü aldıklarını ve direniş çadırını da kaldırdıklarını hatırlatan Atakan, 1 Ocak’tan itibaren sendikanın belirleyeceği 60 kişinin işe alınacağı; geriye kalanların da şubat ayı içinde istihdam edilecekleri sözü aldıklarını belirtti.

Buran Atakan, ocak ayı başlarında sendikanın belirlediği 60 kişinin tamamının işe alınmadığını ancak mağdurlardan 82’sinin devlete istihdam edildiğini; bunun da hem çalışanlar hem de toplum tarafından memnuniyetle karşılandığını anlatarak, şunları ifade etti:

“GERİYE KALANLARIN SOKAKTA GEÇİRDİĞİ 475. GÜN”

“Geriye kalan KTHY çalışanlarının ise bugün sokakta geçirdikleri 475. gün. Yaklaşık 20 gündür, başta Başbakan, Ulaştırma Bakanı ve eski KTHY Yönetim Kurulu Başkanı ile yaptığımız görüşmelerde geriye kalan çalışanlar için tarih talep etmiş olmamıza rağmen bir netice almadığımızın bilinmesini istiyorum.

Çalışanlar olarak gösterdiğimiz iyi niyetle birlikte, sabırla Sayın Başbakan’ın ve hükümetin verdiği sözü yerine getirmesini ve ayrıma uğrayan diğer KTHY mağduru arkadaşlarımızın da istihdamlarını gerçekleştirerek bu büyük sorunu ortadan kaldırmasını beklemekteyiz.”

Atakan, Hava-Sen’in emeğinden başka hiçbir suçu olmayan üyelerinin haklarını alıncaya kadar mücadeleye devam edeceğini de vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler