1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESKİ BİNAYI KİM YIKACAK?
ESKİ BİNAYI KİM YIKACAK?

ESKİ BİNAYI KİM YIKACAK?

İnşaat Planlama Dairesi tarafından tehlikeli olarak nitelendirilen ve yıkılması istenen eski bina, Yenierenköy Belediyesi tarafından yıkılmıyor.

A+A-

 

 

İnşaat Planlama Dairesi tarafından tehlikeli olarak nitelendirilen ve yıkılması istenen eski bina, Yenierenköy Belediyesi tarafından yıkılmıyor.

Yenierenköy belediyesine bağlı Gelincik köyünde sakin Nahir Nurçin, evinin yanında bulunan yıkık binadan yılanların evine girdiğini ve geceleri uyayamadıklarını söyledi. Evin yıkılması için kırsal kesimden yazı aldığını belirten Nurçin, yazıyı kaymakamlığa ve Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün’e verdiğini, 2 yıl geçmesine rağmen kimsenin binayla ilgili bir şey yapmadığını öne sürdü. Evde 8 kişi yaşadıklarını belirten Nurçin, çocuklarının yılanla birçok kez karşı karşıya kaldığını, mutfak çekmecelerinden ve banyodan sürekli yılan çıktığını söyledi. Çocukların korkudan geceleri arabada yattığını dile getiren Nurçin, komşusunun da bu durumdan sürekli rahatsız olduğunu ancak Yenierenköy belediye başkanı Özay Öykün’ün neden bu binayı yıkmadığını anlamadığını ifade etti.  Özay Öykün’ü görev yapmaya davet eden Nurçin, başkanın medya aracılığyla kamoyunu yanlış şekilde bilgilendirmemesi gerektiğinin de altını çizdi. Evinde huzuru kaçtığını belirten Nurçin, kırsal kesim arsası içinde olan bu eski binanın bir an önce yıkılmasını istedi.  Gelincik muhtarı Esad Nurçin, eski yapının devlete ait olduğunu bu nedenle yıkım görevin kaymakamlığa ait olduğunu söyleyerek, belediyenin bu işe karışmaya yetkisi olmadığını dile getirdi. Nurçin, İskan Dairesi’nin yıkımı belediye yapması gerektiğini söylediğini, ancak sorumluların içişleri bakanlığı ve kaymakamlık olduğunun altını çizdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 719 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler