1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EŞİT MAAŞ DEĞİL; EŞİT ARTIŞ'
EŞİT MAAŞ DEĞİL; EŞİT ARTIŞ

'EŞİT MAAŞ DEĞİL; EŞİT ARTIŞ'

Maliye Bakanı Ersin Tatar, “herkes eşit maaş” değil, “herkese eşit maaş artışı” demek istemiş

A+A-

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, “herkes eşit maaş” değil, “herkese eşit maaş artışı” demek istemiş. Dün TAK’ın bülteninde çıkan BRT kaynaklı habere bakanlıktan düzeltme geldi.

İşte düzeltilmiş bölüm;

 

 Maliye Bakanı Ersin Tatar, 13. maaşın kazanılmış bir hak olduğunu, ödenmesinde bir sıkıntı bulunmadığını, ancak maaşlara bu yıl içinde Hayat Pahalılığı (HP) dışında artış verilmeyeceğini açıkladı.

Tatar, kamuda çalışan herkesin eşit maaş artışı alması yönünde bir çalışması olduğunu ve hükümetin diğer yetkililerinin de buna sıcak baktığını söyledi.


HERKESE EŞİT MAAŞ ARTIŞI

En fazla fedakârlığı fazla maaş alanların yaptığını söyleyen Tatar, herkesin eşit maaş artışı alması konusunda hükümete bir öneri götürdüğünü, bu önerisinin hükümet tarafından da sıcak karşılandığını belirtti.

Ülkede bir sistem ve düzen olduğunu ve bunu yaşatıp ayakta tutmak için herkese görev düştüğünü kaydeden Maliye Bakanı Tatar, “ithalata dayalı bir ülkeyiz. Tükettiklerimizi yurt dışından getiriyoruz ve bunlar pahalı oldukça refah düşer. Bu yüzden daha fazla üretip satmamız gerekir ki daha rahat olabilelim” diye konuştu.

Ersin Tatar, 13 bin devlet 30 bin sigorta emeklisi ve 18 bin olan kamu maaşlarının maliyeye büyük yük olduğunu kaydederek, vergilerin ödenmemesini kayıp olarak değerlendirdi.

Maliye Bakanı Tatar, 3 milyar TL’lik bütçenin 2 milyarını yerel gelirlerden karşıladıklarını, Kıbrıs Türkü’nün Türkiye’nin sürekli desteklemesi nedeniyle şanslı olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 550 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler