1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Eşini darp eden öfkeli koca: “Sadece ittim”
Eşini darp eden öfkeli koca: “Sadece ittim”

Eşini darp eden öfkeli koca: “Sadece ittim”

Eşyalarını almak için evine giden 21 yaşındaki Daniela Latchu eşi A.S. tarafından ciddi şekilde darp edildi.  “Şiddet Tehdidi”, “Darp”, “Uygunsuz Tavr-ı Hareket” ve “Rahatsızlık” gibi suçlardan tutuklanan eş, karısını ‘sadece ittiğini’ iddia etti.

A+A-

Fehime ALASYA

Mahkemeye yansıyan polis bilgilerine göre; araları bozuk olduğu gerekçesi ile arkadaşının evinde kalan ve önceki gün eşyalarını almak için evine giden 21 yaşındaki Daniela Latchu eşi A.S. tarafından ciddi şekilde darp edildi, sokak ortasında ölümle tehdit edildi, hakarete uğradı.

Polise göre, hırsını alamayan öfkeli koca A.S., Daniela Latchu’nun arkadaşını da ciddi şekilde darp etti.

Şikâyet üzerine tutuklanan A.S., tutukluluk talebiyle dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Mesut Mesutoğlu, işlenen suçun ciddiyetine dikkati çekerek, “darp” olaylarının yaygınlaştığına vurgu yaptı. Mesutoğlu, Sürücü aleyhindeki soruşturmanın yeni başladığını belirterek zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Polis: “Kafasını vurarak yere itti”

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Dilara Erdem, zanlı A.S.,’nin “Şiddet Tehdidi”, “Darp”, “Uygunsuz Tavr-ı Hareket”, “İtale-i Lisan” ve “Rahatsızlık” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis çavuşu Dilara Erdem, zanlının önceki gün saat 16.00 sıralarında Lapta’da, Fevzi Çakmak Caddesi Lale Sokak No.3 adresinde, eşyalarını almak için eve gelen eşine öfkelenerek elleri ile ittikten sonra kafasını vurarak yere ittiğini söyledi.

Erdem, zanlının evden kaçan eşini sokak ortasında yakalayarak hakaret ettikten sonra, “Eğer polise haber verirsen seni öldürürüm cenazen çıkar.” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

 

Arkadaşını da darp etti

Soruşturma memuru, zanlının öfkesine yenik düşerek Daniela Iatchu’nun arkadaşını da ciddi şekilde dövdüğünü ifade etti. Soruşturmanın yeni başladığını ve alınması gereken ifadeler olduğunu kaydeden Erdem, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

 

Zanlıdan “Ben sadece ittim” savunması

Mahkemede söz hakkı alan zanlı Ahmet Sürücü, suçlamaları kabul etmeyerek daha önce eşinin yine kaçtığını ve evli bir kadının başka yerde kalmasını hoş karşılamadığını öne sürdü. Sürücü, eşine öfkelendiğini ve sadece ittiğini belirterek tutuklu kalmak istemediğini, teminata bağlanma talebinde bulundu.

Bu haber toplam 1417 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler