1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESENTEPE’YE YENİ SPOR SALONU
ESENTEPE’YE YENİ SPOR SALONU

ESENTEPE’YE YENİ SPOR SALONU

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla inşa edilecek olan Esentepe Kapalı Spor Salonu’nun temeli geçtiğimiz gün atıldı.

A+A-

 

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla inşa edilecek olan Esentepe Kapalı Spor Salonu’nun temeli geçtiğimiz gün Başbakan İrsen Küçük ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst tarafından atıldı. Esentepe Belediye Başkanı Erdal Barut, törende yapılacak spor salonu ile ilgili bilgiler verdi ve bölge halkı adına teşekkür etti. Törene bürokratların yanı sıra köy halkı da katıldı.

Törende konuşan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, bakanlığının gençlere yönelik politikalarını anlattı. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet verecek olan Esentepe Spor Salonu, yaklaşık 2 buçuk milyon TL’ye mal olacak ve 2 yılda tamamlanacak.

 

DÜRÜST: YATIRIMLARIMIZ SÜRECEK

 

Törende konuşan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, “Gençleri spora yöneltmek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, devletine, Anavatanına ve Milletine bağlı Atatürkçü gençler yetiştirmek amacıyla çalışıyoruz” dedi. Dürüst, temeli atılan salonu sayesinde Esentepe ve bölgesinin kış aylarında da çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapabileceğini belirtti.

 

KÜÇÜK: GENÇLERE ÖNEM VERİYORUZ

 

Törene katılan Başbakan İrsen Küçük de, temelleri atılan tesisin, hükümetin gelişen spor politikaları ve gençlere verdiği önemin bir göstergesi olduğunu belirtti. Küçük, “Nüfusun az olması ve dünyanın spor da dahil her alanda KKTC’ye uyguladığı ambargoya rağmen, birçok ülke çeşitli müsabakalar için sporcularını KKTC’ye gönderiyor. Bu tavırla dünyanın uyguladığı spor ambargolarının aşılmasına önemli katkı sağlayan ülkelere teşekkür diyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 561 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler