1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Esentepe Kültür Sarayı açıldı
Esentepe Kültür Sarayı açıldı

Esentepe Kültür Sarayı açıldı

Esentepe Belediyesi bünyesinde bulunan eski sinema salonu restore edilerek modern bir yapıya kavuşturulup Kültür Sarayı olarak halkın hizmetine açıldı.

A+A-

Açılışa Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Dt. Ünal Üstel, CTP-BG Girne milletvekili Ömer Kalyoncu, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Fatih Yarımbaş, Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti Koordinatörü Ertan Tosun, Türkiye Cumhuriyeti Çanakkale ili vali yardımcısı Cemal Yıldızer, ünlü yönetmen Osman Avni Kütükoğlu, Tiyatro ve sinema oyuncuları Mehmet Özkan Varaylı, Abdullah Şahin, belediye başkanları ve Esentepe bölgesindeki vatandaşlar katıldı.

Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada; katılımcılara teşekkür ederken, yıllardır bölgenin ihtiyacı olan ve uygun şartlarda bölge halkına hizmet etmeye çalışan binanın Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti’nin katkılarıyla modern bir tesise dönüştürüldüğünü söyledi.

Erdoğan, “Esentepe'ye gelecek olan tiyatro oyunları, seminerler, okul müsamerelerinin yapıldığı zaman artık Esentepeli olarak boynumuz bükük değil kafamız dik gururlu bir şekilde salonumuzda hizmet vermenin mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

Açılışın ardından Çanakkale ilinden gelen "Çanakkale Destanı" adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler