1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EŞDEĞERDE ADIM ATARIZ'
EŞDEĞERDE ADIM ATARIZ

'EŞDEĞERDE ADIM ATARIZ'

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, petrol ve doğal gaz konusunda Rum tarafını kez daha uyardı.

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, petrol ve doğal gaz konusunda Rum tarafının tutumunun endişe verici olduğunu,  gerek Türkiye gerekse KKTC’nin bu konuyu çok yakından takip ederek kararlı bir duruş sergilediğine işaret ederek Rum Yönetimi’ni bir kez daha uyardı.

“Hem adanın geleceğini birlikte belirlemek için müzakere edeceğiz, hem de ortak olduğu kabul edilen bu geleceği şimdiden Rum tarafı tek taraflı olarak belirlemeye kalkışacak. Bu ne yasal, ne adil, ne de meşrudur” diyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Bizim bu konuda söylediğimiz çok nettir. Kıbrıs Türk tarafı bu gelişmeler karşısında oturup izleyen durumunda olmayacak. Eşdeğerde adımları atmaktan çekinmeyecek. Bundan daha doğal bir şey de olamaz” dedi.

Eroğlu, “Rum tarafının bu devleti gasp etmiş olması, bu devletin tüm olanaklarını Kıbrıs Türk halkı ve Türkiye aleyhine kullanabileceği ve bizim hiçbir şey yapmadan oturup bunu izleyeceğimiz anlamına gelmez. Rum tarafının bunu yapmasına izin verenler bunun  48 yıldır barışa hizmet etmediğini iyice anlamalı ve gereğini yerine getirmelidirler. Krizden, sorunları tırmandırmaktan medet umanlar, bilmelidirler ki hüsrana uğrayacaklardır” uyarısında bulundu.

 

 

 

Bu haber toplam 683 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler