1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ESBA KIBRIS'A GELİYOR
ESBA KIBRISA GELİYOR

ESBA KIBRIS'A GELİYOR

European Small Business Aliance/Avrupa Küçük İşletmeler İttifakı'nın bu yılkı 3. Yönetim Kurulu toplantısı, KKTC’de yapılacak

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO)’nun üyesi olduğu ve yönetim kurulunda görev aldığı European Small Business Aliance/Avrupa Küçük İşletmeler İttifakı (ESBA)’nın  bu yılkı 3. Yönetim Kurulu toplantısı, KKTC’de yapılacak.

Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, ESBA Yönetim Kurulu Başkanı Tina Sommer ile Yönetim Kurulu üyeleri bu amaçla çarşamba günü KKTC’ye gelecek.

KTTO, ESBA Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde, bu kuruluşun başkan ve yöneticilerin Kıbrıs Türk iş dünyasına daha yakından tanıtmak amacıyla perşembe günü bir toplantı düzenleyecek.

Tanıtıma yönelik toplantı saat 09.00’da KTTO Mustafa Çağatay Konferans Salonu’nda yapılacak. Toplantı KTTO ve ESBA Yönetim Kurulu üyesi Salih Çeliker, ESBA Yönetim Kurulu Başkanı Tina Sommer ve KTTO Başkanı Günay Çerkez’in açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un  “KKTC ekonomisi ve yatırım iklimi” hakkında konuklara bilgi vereceği konuşmayla devam edecek toplantı, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın “North Cyprus: in the EU or not?” konulu paneliyle sürecek.

Aynı gün, saat 12.45’de Lefkoşa Mirage Restoran’daki  öğle yemeğinde ise Başbakanlığa bağlı AB Koordinasyon Merkezi Başkanı Erhan Erçin konuklara, “AB-Kuzey Kıbrıs İlişkileri” konulu brifing verecek.

KTTO Yönetim Kurulu üyesi Seda Yavaş ile ESBA Yönetim Kurulu Başkanı Tina Sommer’in konuşmacı olacağı ikinci panel ise, aynı gün saat 14.45’de yine Ticaret Odası’nda gerçekleştirilecek.

Panelin ardından konuklara Lefkoşa’da şehir turu yaptırılacak; Yeşil Hat bölgesi ile tarihi yerler gezdirilecek.

ESBA heyeti, cuma günü Girne Colony Otel’de  basına kapalı yönetim kurulu toplantısının ardından cumartesi Mağusa bölgesini gezecek ve 11 Eylül Pazar günü adadan ayrılacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1097 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler