1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERÜLKÜ YENİDÜZEN'E KONUŞTU
ERÜLKÜ YENİDÜZENE KONUŞTU

ERÜLKÜ YENİDÜZEN'E KONUŞTU

UBP’li Belediye Meclis Üyesi Meriç Erülkü: “YİNE TIKANACAK” Lefkoşa Belediyesi’ndeki ‘bilinmezlik’ sürerken, Bakanlar Kurulu’nu “2 maaş ödenecek” açıklaması da çalışanları memnun etmedi, UBP’

A+A-

 

 

UBP’li Belediye Meclis Üyesi Meriç Erülkü:

“YİNE TIKANACAK”

 

Lefkoşa Belediyesi’ndeki ‘bilinmezlik’ sürerken, Bakanlar Kurulu’nu “2 maaş ödenecek” açıklaması da çalışanları memnun etmedi, UBP’li Belediye Meclis üyesi Meriç Erülkü ise, belediyenin yeniden tıkanacağını vurguladı.

Dün belediye çalışanlarının, Lefkoşa Belediye Sarayı önündeki eylemine UBP’li belediye meclis üyesi Meriç Erülkü de geldi.

Erülkü, gelinen son aşama hakkında çalışanlarla sohbet etti, YENiDÜZEN’in sorularını yanıtladı.

 

YASAL SÜREÇ NEDİR?

Geçtiğimiz gün Bakanlar Kurulu, Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’na ‘izne çık önerisi’nde bulundu. Öneriye Bulutoğluları sert bir dille yanıt verdi; Hasta değilim ki izne çıkayım.

Başbakan Küçük, Bulutoğluları’nın bu ‘öneri’ye uymaması halinde, yasal sürecin devreye gireceğini söyledi, ancak yasal sürecin ne olduğunu açıklamadı.

Bu yöndeki sorumuzu yanıtlayan UBP’li Meclis üyesi Erülkü, “Herhalde Sayıştay raporları Mahkeme’ye aktarılacaktır” yanıtını verdi.

ÇALIŞAN YANIMIZDA OLMALI

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı’nda kendisinin de dahil olduğu bir toplantı yapıldığını söyleyen Erülkü, ayrıca Mehmet Soykurt, Hasan Güngör ve Meftun Orkun’un da toplantıya katıldığını belirtti.

Toplantıda ‘belediyeyi yeniden yapılandırma’ konusunda bir çalışma yapıldığını anlatan Erülkü, bu çalışma yapılırken, çalışanın da buna dahil edilmesinin önemli olduğuna değindi.

Bakanlar Kurulu’nun çalışanların 2 aylık maaş ödemeleri konusunda karar alındığını ancak 3’ncü ayın bilinmezlik içerisinde olduğunu hatırlattığımız Erülkü, “Dışarıda birçok alacak var. Ama ne kadarı toplanır, geri dönüşü ne olur mu bilmem. Yine tıkanıklık yaşanacaktır” dedi.

BEN RAHATIM…

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın aldığı bir çok kararın altında UBP’li belediye meclis üyelerinin de imzası olduğunu, şimdi UBP’li belediye meclis üyelerinin tek suçlu olarak Başkan Bulutoğluları’nı hedef gösterdiğini hatırlattığımız Erülkü, “Ben rahatım” diyerek şunları söyledi:

“Ben şahsım adına geçen Ocak ayından beri hiçbir borçlanmaya onay vermedim. Bunun sonucunun ne olacağını da söyledim. Özellikle temizlik ve haşere ihalesi konusunda uyardım. Ama önlerine geçemedim.  Ben rahattım. Diğerleri için onlara soracaksınız.”

 

İSTİFA ETSİN, GÜVEN TAZELESİN…

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ile Belediye Meclis üyelerinin artık bir araya gelmediğini ve geçtiğimiz gün Başbakanlık’ta yapılan toplantıya Bulutoğluları’nın alınmadığını anımsattığımız Meriç Erülkü, “Belediye meclisi ile bir araya gelmesi ve çözüm bulmak artık zor” dedi.

Erülkü, “Eğer halk getirdiği, halk  götürür derse o zaman çıkacak, seçime girecek tekrardan güven tazeleyecek”  diye sözlerini noktaladı.

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1291 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler