1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERÜLKÜ ÇİFTİNİN OTOPSİ SONUÇLARI AÇIKLANDI
ERÜLKÜ ÇİFTİNİN OTOPSİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

ERÜLKÜ ÇİFTİNİN OTOPSİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

“Erülkü Market” sahipleri Oktay ve Ülgen Erülkü çiftinin ölüm nedeninin intihar olduğu kesinleşti.

A+A-

 

 

“Erülkü Market” sahipleri Oktay ve Ülgen Erülkü çiftinin ölüm nedeninin intihar olduğu kesinleşti.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 6 Mart’ta Beşparmak-Bufavento kalesi bölgesinde ölü bulunan Minareliköy’de sakin Oktay ve Ülgen Erülkü çiftinin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için her iki cesetten kan, idrar ve mide muhdeviyatı örnekleri alınarak toksikolojik inceleme için Devlet Laboratuvarı’na gönderildi.

Açıklamada, olay yerinden bulunan ayran bardakları ve tarım ilacı ile otopsi esnasında cesetler üzerinden alınan numuneler üzerinde Devlet Laboratuarı’nda yapılan incelemeler sonucunda ilgili tarım ilacının kimyasal madde içerdiği, ayran bardakları içerisindeki sıvı ile kan örneğinde aynı kimyasal maddenin saptandığı belirtildi.

Polis, “Olayla ilgili olarak polisin yapmış olduğu geniş çaplı soruşturma ve alınan ifadelerden, Oktay ve Ülgen Erülkü çiftinin içerisine tarım ilacı katılarak içmiş oldukları ayran ile yaşamlarına son verdikleri, olayın bir intihar vakası olduğu saptanmıştır” dedi.

Polis, adli tıp uzmanı tarafından gerek olay yerinde, gerekse ertesi gün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morgunda cesetler üzerinde yaptığı otopsi sırasında herhangi bir darp ve cebir izine rastlamadığını da yineledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler