1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERTÜRK’E ÖMÜR BOYU MEN
ERTÜRK’E ÖMÜR BOYU MEN

ERTÜRK’E ÖMÜR BOYU MEN

Yükselme Ligi Kurulu, Akçay’ın hem başkan hem de futbolcusu Raif Ertürk’e maçın hakemini darp etmesinden dolayı ömür boyu futboldan men cezası verdi.

A+A-

 

 

 

Yükselme Ligi Kurulu, Akçay’ın hem başkan hem de futbolcusu Raif Ertürk’e maçın hakemini darp etmesinden dolayı ömür boyu futboldan men cezası verdi. Akçay sahasında oynanan Akçay– Dikmen Gücü müsabakasının 78. dakikasında görmüş olduğu ikinci ihtar nedeniyle oyundan ihraç edilmesine müteakip maçın hakemine yumruk ve tokat vurmak suretiyle saldırıda bulunduğu ve/veya hakemi darp ettiği hakem ve gözlemci raporlarından tespit edilen Raif  Ertürk’e, ilgili kulübün başkanı olduğu ve bu nedenle en üst seviyede sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gereken kişi olarak bu ihlali gerçekleştirdiği göz önünde bulundurularak 4 (dört) yıl sure ile hak mahrumiyeti cezası verilmesine, ancak işbu ceza 3 (üç) yıldan fazla olduğundan Disiplin Talimatının 26. Maddesinin 2. Fıkrası uyarınca “sürekli” hak mahrumiyeti cezası olarak infaz edilmesine karar verildi. Yine aynı maçta Akçay futbolcusu Doğan Ertürk, hakemin darp edildiği esnada hakeme yönelik olarak ağır hakaret ve ağır küfürlerde bulunduğundan ve hakem, hakem odasına gittikten sonrada hakem odası kapısını tekmeleyip yumruklayıp açtıktan sonra da benzer hareketlere ve sözlere devam ettiğinden 7 müsabakadan men cezası verilmesine karar verildi.

Bu karşılaşma hakemin darp edilmesi nedeniyle yarıda kaldığından Dikmen Gücü lehine 3-0 olarak tescil edilmesine karar veridli

 

Yükselme Ligi kırmızı kart cezaları

3 maç: Musa Yıldız (Alaniçi), Hasan Duman (Y.Erenköy)

2 maç: Erkan Bulak (İncirli)

1 maç: Şahin Özoğlu (Alaniçi), Ercan Şengül, Cuma Kıvılcım (Paşaköy), Mustafa Çatalkaya (Büyükkaya), Erdal Koç (Boğaziçi), Mehmet Barbaros (Yenişehir)

 

Yükselme Ligi 4 sarı kart cezaları

Mehmet Öncü (Ergazi)

 

Yükselme Ligi antrenör cezaları

30 gün: Cengiz Tuğcan, Hüdaverdi Yöncü (Ortaköy)

15 gün: Ömer İyici (Yeniceköy)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 717 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler