1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ertaç’ınız varsa sorun yok
Ertaç’ınız varsa sorun yok

Ertaç’ınız varsa sorun yok

Sezon öncesi kupa maçlarının kaybeden takımı şampiyon K.Kaymaklı lige adeta fırtına gibi girerek, Süper Kupa’da yenildiği Çetinkaya’yı, Forest’in mabedi olan Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda sürklase ederek çimlere gömdü. Son yıllar

A+A-

 

 

Sezon öncesi kupa maçlarının kaybeden takımı şampiyon K.Kaymaklı  lige adeta fırtına gibi girerek, Süper Kupa’da yenildiği Çetinkaya’yı, Forest’in mabedi olan  Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda sürklase ederek çimlere gömdü.

Son yıllarda seyirci patlaması yapan Çetinkaya-K.Kaymaklı maçlarında bu gelenek bozulmazken, bu sezon K.Kaymaklı’ya transfer olan gol kıralı Ertaç Taşkıran maçın ikinci yarısında sahne alınca, attığı iki muhteşem golle Çetinkaya’nın adeta “ipini çekti” .  Yasin Kansu gibi bir gol kralını gözden çıkararak, geçtiğimiz sezonun gol kıralı Ertaç Taşkıran’ı transfer eden Forest, ne kadar yerinde bir transfer yaptığını kanıtladı.

Aslında, geçtiğimiz haftanın iki mücadeleci ve açık futbolcu tercih eden takımı Çetinkaya ile K.Kaymaklı teknik adamları , iş puan maçına gelince önce gardını almak durumunda kaldı.Oyuna, Çetinkaya 4-4-2 ile başlarken gol umutlarını Cedric ile Esin’e bağladı. Orta sahasını defansına yakın oynatan Bolkan, flaş transferi Fatih Sonkaya’yı orta sahanın solunda başlattı. Ancak, doksan dakika oyunda ısrarla tutulan bu futbolcunun ağır ve hazır olmadığı gözlemlendi. Bu alanda, Ertan, Uğur da varlık gösteremeyince tüm yük Çetinkaya’nın orta sahasının en iyisi olan Batshi’ye kaldı.

Hücumda ise, Esin markajdan bir türlü kurtulamadı ve o bildiğimiz vuruşlarını yapmadı. Çetinkaya’nın hücumdaki silahı Cedric’de, K.Kaymaklı defans kademesini geçemeyince kayboldu. Oyunun genelinde, Çetinkaya’nın en iyilerinden olan Serhan Önet sahada basmadık yer bırakmazken, attığı iki şık gol ne yazık ki Çetinkaya’yı kurtaramadı.

Bu arada, Çetinkaya’nın yediği üçüncü golde hatası olan Ertan, Çetinkaya tribünlerinin küfürlü tepkisine, aynı şekilde el-kol hareketleriyle yanıt vermesi hiç de hoş bir görüntü değildi.

Çetinkaya cephesinde bunlar olurken, şampiyon K.Kaymaklı kaleci Ali Duvarcı’nın kötü oyununa rağmen, kupa maçlarının aksine, oyuna ağırlığını koyan Hüseyin Adal, Debola, Yasin Kurt ve Jeffrey Makati’nin muhteşem futbollarıyla “SÜPER KUPA ŞAMPİYONU” Çetinkaya’nın adeta fiyakasını bozdu.

Geçtiğimiz iki final maçında hatalarını gören ve K.Kaymaklı oyun kurgusunu yeniden gözden geçiren teknik direktör Mustafa Borataş, dersini iyi çalışmış ki, geçtiğimiz maçlarda dağınık bir görünüm çizen K.Kaymaklı orta sahasının müthiş presi ile oyuna tam hakimiyeti sağladı.

Bu arada, maçta ayrı parantez açmamız gereken, futbolculardan Hüseyin Adal, “Atom Karınca” örneği Çetinkaya’yı orta sahada bitirirken, Debola ileYasin Kurt’un bindirmeleri, Jeffrey Makati’nin orta sahada takımını yönetmesi K.Kaymaklı’nın en zayıf halkası olan defansını adeta rahatlattı. Bu arada, Hamis’in sahada varlığı yokluğu belli değildi.

K.Kaymaklı defansının dünkü düzeninde ayakta kalan sadece Mehmet Kaygısızdı. Diğer futbolcular Nazım Aktunç, Çağan ve Çağrı’nın oyun kurgusuna katkıları hiç de olumlu değildi.

Maçın hakemi Mehmet Malek oyunun genelinde yardımcılarıyla iyi bir maç yönetiyor derken, 58.dakikada gelişen K.Kaymaklı atağında son adam olan Serkan Önet’in bariz bir şekilde kendisini geçen topu ellemesine “devam” demesi “iyi yönetti” görüşünü rafa kaldırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler