1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERSUSOY’A SON VEDA !
ERSUSOY’A SON VEDA !

ERSUSOY’A SON VEDA !

Fıtık ameliyatı olmak üzere Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne yatan ve doktorların yanlış müdahalesi ile öldüğü iddia edilen 37 yaşındaki Musa Ersusoy dün toprağa verildi

A+A-

 

Fıtık ameliyatı olmak üzere Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne yatan ve doktorların yanlış müdahalesi ile öldüğü iddia edilen 37 yaşındaki Musa Ersusoy dün toprağa verildi. Cenaze törenine Ersusoy’un çok sayıda seveni katılırken, Ersusoy’un Değirmenlik’teki cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

NELER YAŞANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akçaba, hastanede yaşanan olayla ilgili gerekli araştırmaların başladığını belirtmişti.  Sağlık Bakanlığı yanında Savcılık ve polisin de olayla ilgili soruşturma başlattığını belirten Akçaba, hastanedeki görevli ve sorumlu doktorların da görüşlerinin alınacağını ve değerlendirme yapılacağını kaydetmişti. Hastanede isminin baş harfleri A. A olan anestezi uzmanının, ameliyat öncesi ‘yanlış anestezi’ uyguladığı ve hastanın beynine oksijen gitmemesi nedeniyle komplikasyon geçirdiği ileri sürülmüştü.

 

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler