1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ERSUSOY YAŞAM SAVAŞI VERİYOR
ERSUSOY YAŞAM SAVAŞI VERİYOR

ERSUSOY YAŞAM SAVAŞI VERİYOR

HAYATINA MAL OLDU… Göbeğinden fıtık ameliyatı olmak için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne giden 37 yaşındaki Musa Ersusoy’a yanlış anestezi uygulandığı iddia ediliyor. Yanlış anestezi sonrası şimdi yaşam savaşı veren Er

A+A-

 

 

 

 

 

HAYATINA MAL OLDU… Göbeğinden fıtık ameliyatı olmak için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne giden 37 yaşındaki Musa Ersusoy’a yanlış anestezi uygulandığı iddia ediliyor. Yanlış anestezi sonrası şimdi yaşam savaşı veren Ersusoy’un ailesi ilgili anestezi uzmanına dava açtı.

 

 

SORUŞTURMA AÇILDI… Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Akçaba, hastanede yaşanan olayla ilgili gerekli araştırmaların başladığını belirtti.  Sağlık Bakanlığı yanında Savcılık ve polisin de olayla ilgili soruşturma başlattığını belirten Akçaba, hastanedeki görevli ve sorumlu doktorların da görüşlerinin alınacağını ve değerlendirme yapılacağını kaydetti.

 

Hastanede isminin baş harfleri A. A olan anestezi uzmanının, ameliyat öncesi ‘yanlış anestezi’ uyguladığı ve hastanın beynine oksijen gitmemesi nedeniyle komplikasyon geçirdiği ileri sürüldü.

 

Durumu ağır olan Musa Ersusoy ailesinin onayıyla Sağlık Bakanlığı tarafından Yakın Doğu Hastanesi’ne sevk edilirken, 7 Mayıs Pazartesi gününden beri yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verdiği ve durumunun kritik olduğu aktarıldı.

 

 

Haberin ayrıntıları bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler