1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Eroğlu’nun yeni adamı Kaşif
Eroğlu’nun yeni adamı Kaşif

Eroğlu’nun yeni adamı Kaşif

Uzunca bir süredir dargın oldukları bilinen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, aradaki buzları eritip, barıştılar. Eroğlu ile Kaşif’in küskünlüğü, Sağlık Bakanlığı’ndaki atamaları bile etkilemişti. Atamalar Cumhurbaş

A+A-

 

 

Uzunca bir süredir dargın oldukları bilinen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, aradaki buzları eritip, barıştılar.

Eroğlu ile Kaşif’in küskünlüğü,  Sağlık Bakanlığı’ndaki atamaları bile etkilemişti. Atamalar Cumhurbaşkanlığı’nın önünde imzasız kalmış, Kaşif bu işlemlerin olması için Saray’ın yollarını aşındırmıştı.

Şimdi ise tamamen ‘İrsen Küçük’ü bitirmek için 2 ismin bir araya geldiği kulislerde  konuşuluyor. İrsen Küçük’ün ne genel başkanlığından ne de başbakanlığından memnun olan Eroğlu düğmeye basmış.

Hatta ve hatta Genel Başkanlık için şimdiden Kaşif ismini söylemeye başlamış. Eroğlu ile Kaşif’in sık sık bir araya gelerek, partinin geleceği noktasında görüşmeler yaptığı da iddialar arasında…  


 

Bakan kendi hastanesine güvenmedi!

Ekonomi Bakanı Sunat Atun futbol oynarken, ayağını kırmış. Hemen Yakın Doğu Hastanesi’ne götürülmüş ayağı alçıya alınmış…

Yani ‘devlet’in bakanı, en küçük bir operasyon için ‘kendi Devlet Hastanesi’ne güvenmeyip, özeli tercih etmiş.  

Ne denilir ki buna şimdi, PES DOĞRUSU!..

 


‘Yardıma değil, geziye harcandı’

Başbakan İrsen Küçük’n eşi Gülin Küçük, bir konferansa katılmak ve temaslarda bulunmak için bir ‘heyet’ ile Azerbaycan’a gitti. Küçük’ün heyetinde kimlerin olduğu açıklanmazken, gelen bilgilere göre, 2 kişinin Sosyal Yardımlaşma Dairesi’nden olduğu öğrenildi.

Özellikle birkaç gezinin masraflarının Daire bütçesinden karşılandığı bilgisi gelirken, Daire’nin yoksul insanlara yapacağı yardımlar için ayrılan bütçenin geziler nedeniyle tüketildiği de söyleniyor.

Hatta acilen yapılması gereken yardımların yapılamadığı ve 2012 bütçesinin beklendiği de iddia ediliyor.

 


 

Nöbetçi eczaneler çoğalsın

Son zamanlarda vatandaşlardan gelen en yoğun istek bu… Özellikle Lefkoşa’daki nöbetçi eczanelerin azlığından yakınan vatandaşlar, sayının artırılmasını istiyor.

Hem nüfusun hem de yerleşimin büyüdüğü dikkatini ortaya koyarak, bu ihtiyaca cevap verecek düzenlemenin bir an önce yetkiler tarafından yapılması istendi.

 


Menfaat sandalye gibidir, ayağının altına alırsan yükselirsin, başının üstüne alırsan ezilirsin.

Cemal Kavalcıoğlu’nun profilinden

Üniversite yurtlarımız boş, 60 bin konut fazlası varken, YURTKUR'a yeni yurt yapması için izin vermek bu sektörü tam anlamıyla çıkmaza sürükleyecek, hatta batıracak...

Lefkehaber’in profilinden

 


 

Boyun eğmek kader değildir

“Trafik, uyuşturucu, kumar, fuhuş ve akla gelen her türlü tehditle karşı karşıya bıraktıkları insanların hallerine göz yuman ve yok oluşlarını büyük bir zevkle seyredenlerin insani değerlerini akıllarını sorgulamak kaçınılmazdır.
Bu uygulama sonuçlarına daha da trajik olayları ve yaşanmakta olan çaresizlikleri aktarmak mümkün ancak bunun pek önemi kaldığını düşünmüyorum.
Bu saatten sonra hiçbir bilimsel akla ve yaşanan sorunlara gerçekçi çözüm üretemeyen  karar vericileri üstlenmiş oldukları halk temsilciliği ve devlet yönetiminden almak şart olmuştur.
Halkımıza yurdumuza ve hiçbir ihtiyacına cevap veremeyenler neden göreve devam etsin?”

TAHSİN MERTEKÇİ


Eyvah! Meclis kendisini feshediyor

“Merkez Bankası’nın “Özel” bir karar üretip üretmeyeceği nerden bilinir ki? Sınırı, ölçeği var mı? Dünya ve Türkiye piyasalarına göre her an “Özel “ bir karar üretilebilir.
Bu da şu demek:”Şimdilik iç kamuoyunun baskısıyla karşı karşıyayız. İzin verin, bir süre faiz oranlarını biz belirleyelim. Sonrası Allah Kerim.”
Diğer yandan tasarıyı Merkez Bankası’nın hazırladığı söyleniyor.
Eğer gerçek bu ise durum daha da vahim.
Merkez Bankası’nın Yasama ve Yürütme’nin yetkilerini kullandığı ortaya çıkıyor ki;bu çok acı.
Şimdilik ortaya çıkan tablo bundan ibaret.
Kısacası faizzedeler için dağ fare doğurdu.”

Mutlu ESENDEMİR

 


“Pazartesi günü saat 10:00’da asgari ücretin günün koşullarına göre belirlenmesi için çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde masaya oturtma eylemi yapacağız. Çarşamba günü de, gerek eşel-mobilin gerekse de çalışanların ve halkımızın alım gücünün günün koşullarına göre düzenlenmesi için de saat 10:00’da Maliye bakanlığı önünde bir eylem gerçekleştireceğiz.”

Arslan BIÇAKLI (TÜRK-SEN Başkanı)

 


“Evet bir hataydı belki ama 175 filoluk bir uçak şirketinin YK Başkanı ‘biz bunu birlikte uçuruyoruz’ dedikten sonra ben de 30 Mart’ı telaffuz ettim. Hatayı kabul ettik ve özür diledik. Eğer kaynak bulunsa, bu şirketin uçması için her türlü idari altyapı hazırlandı. Türkiye’de seçim yasaklarından bir gün önce yönetmelik bile değişti. İş maddiyata dayandığı için olmadı”

Ersan Saner (Ulaştırma Bakanı)

 


 

Bakan Saner’in açıklamalarından sonra, tarih olmaya az kaldı


 

BALIK HAFIZASI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1588 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler