1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'EROĞLU'NUN 'USANDIK' DEMEYE HAKKI YOKTUR'
EROĞLUNUN USANDIK DEMEYE HAKKI YOKTUR

'EROĞLU'NUN 'USANDIK' DEMEYE HAKKI YOKTUR'

Ferdi Sabit Soyer, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun “Kıbrıs konusundan usandık” demesini eleştiren

A+A-

 

 

Meclis Genel Kurulu toplantısında, Yabancıların Çalışma İzinleri (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı ele alındı.

Tasarı görüşülürken söz alan CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, bu tasarının, özünde cezaları arttıran bir yasa olduğunu savundu.

Günümüzde insanların çalışma yaşamından vazgeçerek, Güney’de yaşamaya yöneldiğini, ülkede iflas, çek yasaklarının arttığını ileri süren Soyer, ülkenin derin bir felaketi yaşadığını savundu.

Son dönemde yaşanan görevden alma ve atamaları eleştiren Soyer, bunu Aralık ayında yapılacak UBP’nin kurultayına bağladı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun “Kıbrıs konusundan usandık” demesini eleştiren Soyer, “Kıbrıs konusundan, usandıysa bıraksın gitsin” dedi. Filistin halkının hala daha İsrail’i masaya oturtmak için uğraştığına dikkat çeken Soyer, “Sayın Eroğlu’nun usandık demek gibi bir hakkı yoktur” şeklinde konuştu.

“Görüşmeci Cumhurbaşkanı usandım kelimesini kullanamaz” diyen Soyer, bunun bırakıp kaçmak, terk etmek anlamına geldiğini ileri sürdü.

Soyer, Meclis Başkanlığına mülkiyetle ilgili yazılı soru önergesi vereceğini ifade ederek, “Mülkiyet konusunda, bu topraklarda, Hristofyas’tan önce bizim bilmeye hakkımız vardır” dedi..

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 629 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler