1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU'NUN BEKLENTİSİ
EROĞLUNUN BEKLENTİSİ

EROĞLU'NUN BEKLENTİSİ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, iyi niyetle anlaşmaya varmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, Ocak ayında, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un adada çözüme gidemeyeceğini göreceğini ve gerekli adımları atacağını düşündüğünü söyledi. Cumh

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, iyi niyetle anlaşmaya varmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, Ocak ayında, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un adada çözüme gidemeyeceğini göreceğini ve gerekli adımları atacağını düşündüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Rum tarafının 1974 öncesine dönmesinin mümkün olmadığını kabul etmesi halinde adadaki gerçeklere dayalı bir anlaşmanın mümkün olduğunu ifade ederek, “Kıbrıs Türk halkı özgürce refah içinde daha iyi bir anlaşmadan yanadır. Bugünkünden daha kötüye gidecek bir anlaşma mümkün değildir. İnşallah Ocak’a kadar ilerleme sağlarız” dedi.

Eroğlu, iyi niyetle anlaşmaya varmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, Ocak ayında BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un adada çözüme gidemeyeceğini göreceğini ve gerekli adımları atacağını düşündüğünü kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1480 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler