1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU’NUN AÇIKLAMALARINA KINAMA
EROĞLU’NUN AÇIKLAMALARINA KINAMA

EROĞLU’NUN AÇIKLAMALARINA KINAMA

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun, yeni devlet ve yeni anayasa söylemlerini kınadı

A+A-

 

 

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun, yeni devlet ve yeni anayasa söylemlerini kınadı. Ahmet Kaptan’ın konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

         1974 sonrasında oluşturulan bozuk ve çıkara dayalı devlet yönetiminin sorumluları hala daha çözümsüzlük söylemlerine devam ediyorlar.

         2004 referandumunda halkın büyük oranda çözüm iradesini ortaya koyması ve II. Cumhurbaşkanı Sn. Mehmet Ali Talat’ın bu yolda verdiği uğraşlar ortada iken 2010 seçimlerini kazanan Sn. cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun  kazandığı gün verdiği demeç zihinlerimizdedir.  Kendinden önceki görüşmeci Cumhurbaşkanının bıraktığı yerden devam edecek ve adamızın birleştirilmesi yolunda ilerleyecekti.

         Maalesef bir atasözünde olduğu gibi “Kişinin fikri neyse zikri de odur”. Sn. Cumhurbaşkanı çözüme inanmayan ve adanın birleşmesini değil bölünmesi için uğraş veren zihniyetlerin temsilcisi olarak orada oturmayı görev olarak görmektedir.

         Çözüm sürecinin hassas olduğu bir dönemde yeni devlet ve yeni anayasadan bahsetmek tamamen süreci sabote etmek ve masaya bomba koymaktan başka bir işe yaramamaktadır. Sn. Cumhurbaşkanının bu tür çözüm karşıtı yaklaşımını kınar buna harcayacağı zamanı ve enerjiyi çözüme harcamasını talep ediyoruz.

 

Bu haber toplam 610 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler