1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU'NDAN YOĞUN GÜNDEM(!)
EROĞLUNDAN YOĞUN GÜNDEM(!)

EROĞLU'NDAN YOĞUN GÜNDEM(!)

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, istişare toplantısı yapmak amacıyla KKTC’de bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti. Memur-Sen’in de üyesi olduğu birlik heyetini kabulünde konuşan Eroğlu, bağımsızlığını yeni k

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, istişare toplantısı yapmak amacıyla KKTC’de bulunan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği heyetini kabul etti.

Memur-Sen’in de üyesi olduğu birlik heyetini kabulünde konuşan Eroğlu, bağımsızlığını yeni kazanan ülkelerle ilişkilerin ileriye taşınmasının, işbirliğini de geliştireceğine işaret ederek bu tür faaliyetlerin bu açıdan önemli olduğunu kaydetti.

Kıbrıs Türkü gibi özgürlüğünü, bağımsızlığını kazanan diğer Türki milletlerin de katılımıyla ortaya çıkan Avrasya işbirliğinin, sendikal bazda başlayıp eğitime de el atılmasıyla, ileride yetişecek gençlerin de karşılıklı diyalog ve işbirliği ortamının sağlanmış olacağına işaret eden Eroğlu, “Böylelikle, daha huzurlu, güvenli ve işbirliğini geliştiren ülkeler pozisyonuna geleceğiz” dedi.

Bağımsızlığını yeni kazanan Makedonya ve Kosova’ya da başarı ve güzel bir gelecek dileyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu etkinlikler geliştiği oranda ülkelerarası dostlukların da gelişeceği ve güç birliğinin ortaya çıkacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ayrıca bugün, İsrail’in Güney Kıbrıs Büyükelçisi Michael Hariri’yi  ve “KKTC Korolar Şenliği” ne katılmak üzere Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Türkiye Polifonik Korolar Derneği heyetini kabul etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 769 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler