1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU'NDAN YALANLAMA
EROĞLUNDAN YALANLAMA

EROĞLU'NDAN YALANLAMA

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “kapsamlı çözümün parçası niteliğindeki bir konuda müzakere süreci devam ederken bir adım atılması söz konusu değil” diyerek kapalı bölge Maraş’ın açılacağına ilişkin haberleri yalanladı. Cumhurbaşkanı Eroğlu

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “kapsamlı çözümün parçası niteliğindeki bir konuda müzakere süreci devam ederken bir adım atılması söz konusu değil” diyerek kapalı bölge Maraş’ın açılacağına ilişkin haberleri yalanladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, BRT’ye açıklamasında, “Basında yer alan spekülatif haberler konusunda yorum yapmak istemiyorum ancak herkesin de bildiği üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ayrılmaz bir parçası olan Maraş’ta tasarrufta bulunma yetkisi devletimize aittir. Ancak müzakerelerle ilgili olabilecek, kapsamlı çözümün parçası niteliğindeki bir konuda müzakere süreci devam ederken bir adım atılması tabii ki söz konusu değildir” dedi.

Türkiye basını, KKTC yönetiminin Rumların AB dönem başkanlığını devralacağı 1 Temmuz’da kapalı Maraş’ı tek taraflı olarak Rumların yerleşimine açmak için çalışma başlattığını ve konunun Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun son Ankara ziyaretinde ele alındığını yazmıştı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1003 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler