1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU'NDAN HÜKÜMETE GÖNDERME
EROĞLUNDAN HÜKÜMETE GÖNDERME

EROĞLU'NDAN HÜKÜMETE GÖNDERME

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, uzun süreden beri Meclis gündeminde bulunan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Yasa Tasarısı’nın artık yasalaşması gerektiğini belirtti ve “Erteleme için artık gerekçe kalmadı” dedi. Cumhurbaşkanı Eroğlu,

A+A-

 

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, uzun süreden beri Meclis gündeminde bulunan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Yasa Tasarısı’nın artık yasalaşması gerektiğini belirtti ve “Erteleme için artık gerekçe kalmadı” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, kuruluş yıldönümünü kutlayan BRTK’da yetkili sendika BAY-SEN Yönetim Kurulu’nu kabul etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu da, BAY-SEN’in kuruluş yıldönümünü kutlayarak, “Daha nice 34 yıllar” diledi.

Eroğlu, BAY-SEN’in ısrarla üzerinde durduğu BRTK yasa tasarısının şu anda mecliste bulunan en eski yasalardan biri olduğunu belirterek, daha mükemmeli yapılsın düşüncesiyle bugünlere gelindiğini ancak artık mecliste komisyon safhasında bulunan tasarının görüşülmesi ve genel kuruldan geçirilmesi gerektiğini söyledi.

2 YASA İADE ETTİM…

Cumhurbaşkanı Eroğlu, meclise iade ettiği yasalar bulunduğunu da anımsatarak, iç tüzüğe göre bunların 15 gün içerisinde yeniden meclisten geçirilerek kendisine geri gönderilmesi gerektiğini ancak iç tüzüğün söz konusu maddesinin son zamanlarda uygulanmadığını kaydetti.

Her gelen yasayı uzmanlarına ve hukukçularına incelettirdiğini, şimdiye kadar sadece Çevre ve banka borçlarına ilişkin yasaları iade ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, bunların süratle incelenerek kendisine geri gönderilmesi gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 941 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler