1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Eroğlu’ndan Denktaş’a ‘Allah’tan……’
Eroğlu’ndan Denktaş’a ‘Allah’tan……’

Eroğlu’ndan Denktaş’a ‘Allah’tan……’

Geçtiğimiz günlerde 1’nci Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın belgesel ve resim sergisi yapıldı. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılım gösterdi bir de konuşma yaptı. Ancak Eroğlu az daha konuşmasında büyük bir gaf yapıyordu ki son

A+A-

 

 

 

Geçtiğimiz günlerde 1’nci Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın belgesel ve resim sergisi yapıldı. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da katılım gösterdi bir de konuşma yaptı.

Ancak Eroğlu az daha konuşmasında büyük bir gaf yapıyordu ki son anda toparlayınca işi kurtardı.

Eroğlu, “Denktaş’a Allah’tan……….” diye başladığı sözlerini toparladı, “Allah şifa versin” dedi. Böylece büyük bir gafın önüne geçmiş oldu.

 


Gasp ettiğin oyumu geri ver!

 

Dün Meclis’te Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı görüşmeleri sırasında hareketli dakikalar yaşandı. Yasaya karşı çıkan sendika temsilcileri izleyici locasından Meclis çalışmalarını izledi. Yasa tasarısının gündeme gelmesiyle birlikte oturdukları yerden kalktı, iktidar milletvekillerine boş cüzdanları savurdu.

Cüzdanların biri de eski DP’li şimdili UBP’li Milletvekili Mehmet Tancer’e isabet etti. Oturduğu yerden Meclis başkanına seslenen Tancer, “Başkan gereğini yapın” diye tepki gösterdi. Bunun üzerine DP üyesi Türk-Sen Genel Başkanı Aslan Bıçaklı, Tancer’e sert tepki göstererek, “Sen benim oyumu gasp ettin, geri ver oyumu” dedi.

Bu hararetli konuşma meclis görevlilerin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

 


 

 

Eroğlu’nun yurt dışındaki mal varlığı…

 

Birkaç ay önce Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun banka hesaplarını açıklayan CTP Mağusa Milletvekili Sonay Adem, dün de Eroğlu hakkında bir bilinmezi gündeme getirdi, derhal soruşturma açılmasını istedi.

Adem, Mal Varlığı Bildirim Yasası’na aykırı hareket eden Eroğlu’nun, yurt dışında satışa sunduğu mal varlığı hakkında bir bildirimde bulunmadığını söyledi.

Adem, Eroğlu’nun özel bankada yaklaşık 2 milyon sterlini bulunduğunu ve bunun bir kısmının Eroğlu tarafından ‘emekli içkramiyesi de içinde’ açıklamalarında bulunduğunu ancak Eroğlu’nun emekli ikramiyesinin bir devlet bankasında olduğunu bunu da önümüzdeki günlerde açıklayacağını ifade etti.

Adem, önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Eroğlu, hakkında neleri açıklayacağı çok merak ediliyor.

 


 

Çaluda bakamadı…

 

Eski sendikacı, UBP Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda, dün sendikacı arkadaşlarının yüzüne bakamadı, sohbet dahi edemedi.

Meclis’te ön sıralara oturan Çaluda, çalışanların haklarını sömüren yasa tasarısını desteklemesi sendikacıların Çaluda’ya tepkisini daha da artırdı. Bu gerginlik dün Meclis’te de hissedildi.

 


 

Bakanın, kaymakamın yalvarmaları

 

“İçişleri Bakanlığı üzerinde çok durduğu bir konuda adım attı ve “çalışma yaşamına af” getirdi. Bekledi ki herkes, bu memlekette on binlerce kaçak var…

Hepsi kayıt altına girecek.

Kayıt altına girerken de Maliye’ye para bırakacak…

Aha 600’ü bulamadık daha…

Komiği de ne biliyor musunuz?

Her tarafta afişler…

Pankartlar…

Yetmez, bakanlar, kaymakamlar yalvar yakar:

“Gelin başvurun da kaçak kalmayın…”

Yahu bu mu otorite…

Böyle mi olacak bu işler…

Devletin düştüğü duruma bakar mısınız?”

 

HÜSEYİN EKMEKÇİ

 


 

 

500 milyon baloncuk

“500 milyon dolarlık kredimiz hazır!”

 

“Türkiye’nin KKTC’ye göndereceği para, çeşitli medya organlarında bu tür başlıklarla müjdelendi.

500 milyon dolar “bizim” oluverdi. Sadece banknot olarak değil; duygusal olarak da… Anında aldık kabul ettik. İçimize sindirdik.

“Kendi ayakları üzerinde durabilen bir devlet” ve “kendi kendine yetebilen bir ekonomi” lafları unutuldu gitti. Yine taşıma suya sevinir olduk.

Ekonomi bilimi, “hiçbir ekonomi, dış yardımla yapısal istikrara kavuşturulamaz; aslolan üretim çarklarının dönmesidir” dediği halde yine günü kurtarmanın verdiği rahatlıkla gevşedik.”

 

GÜRDAL HÜDAOĞLU

 

 


 

Türkiyeli dernekler derhal kapatılmalıdır

 

 

“Bu ülkede hala ‘Göçmenler Derneği’ var!

Kabul edilemez.

Bu ülkede şu ilin bu ilin dernekleri var!

Kabul edilemez.

Kıbrıs Türk insanı ve kültürü ile 40 yıldır ‘kaynaşamayan’ bu halka ‘aynı duyguları’ yaşayacak duruma gelemeyen Türkiyeli varsa, bu ülkede yaşamamalı!

40 yıl ‘göçmenlik’ mi olur?

 

Kurulan veya şuanda faaliyetlerini sürdüren ‘bazı’ dernekler “ayrımcılığı” çağrıştırıyor diye binlerce eleştiri alıyor!

Kıbrıslı Türk-Türkiyelilik böylece giderek artıyor!

Her seçim dönemi, ‘bazı’ derneklerin partilerden aldıkları ‘yardım’ adı altındaki paraları ‘yakından’ biliyorum.

Siyasi parti yetkililerinin, “Sefa şu sizin ülkenin dernek yönetici az önce yanımdaydı, şu kadar para verdik” dediğini anımsıyorum!

Bugünden itibaren bu dernekleri yönetenler yeniden düşünmelidir.”


SEFA KARAHASAN

 

 


 

 

“Kar İş Meclis önünde eylem yaptı ve hedefine ulaştı. Bakanlar söz verdi. Nazım Çavuşoğlu aracı oldu. Bakalım verilen sözler tutulacak mı?”

 

Mete Tümerkan’ın profilinden

 

***

 

“Ne güzel meclisimiz var biz 50 sandalyelik mecliste milletvekillerini neden seçeriz sadece maaş alıp onda bunda gezmek için yoksa meclise gidip yasalarla ilgili çalışmalar yapsınlar? Şu anda BRT’2 de meclisi izliyorum ve meclisin içinde toplam 5 milletvekili ya var ya yoktur geriye kalan 45 milletvekili nerdedir acaba yazıklar olsun verdiğimiz oylara bundan sonra kimse gelmesin kapıma oy istesin hiçbirine oy vermem ve de sandığa da gitmem”

 

İbrahim Erhalk’ın profilinden

 


 

“Münhal ve geçici kadroları adamına göre istihdam eden kim? Adamına göre görevlendirme yapıp bir okulda eksik, diğer okulda fazla öğretmen yaratan kim? Bakanlık kadrolarındaki münhal yerlerini, öğretmen kadrolarını kullanarak dolduran kim? Okul ve sınıf yapmayan, sınıf birleştiren ve kalabalık sınıflar yaratarak ders saatlerini düşüren ve yıllardır eğitim üzerinde oynayan siyasiler, yavuz hırsız durumuna gelmiştir”

Tahir GÖKÇEBEL (KTOEÖS Başkanı)

 


 

''Temkinli olmamız lazım. Çünkü dünyada bir kriz vardır. Herkesin ayağını yorganına göre uzatması lazım, herkesin lüksten uzak durması lazım ve temkinli bir şekilde geleceğe umutla bakmak lazım. Çünkü bu ülke, bu devlet hepimizindir. Bu devletin yaşaması, yaşatılması ve bu ülkeye inanmak, bu devlete güvenmek hepimizin görevidir.''

Ersin TATAR (Maliye Bakanı)

 

 


 

 

Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, UBP Milletvekili Mehmet Tancer’e; “Gasp ettiğin oyumu geri ver” diyerek tepki gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler