1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU'NDAN AYRILIKÇI SÖYLEM
EROĞLUNDAN AYRILIKÇI SÖYLEM

EROĞLU'NDAN AYRILIKÇI SÖYLEM

Eroğlu, TMT derneğinin kendisini ziyaretinde “Federasyon” görüştüğünü unutarak ayrılıkçı söylemlerine bir yenisini ekledi: “KIBRIS'TA ÇÖZÜM MÜMKÜN DEĞİLSE BAŞKA YOLLAR VAR” Eroğlu, Kıbrıs Türk halkına yaraşır, üzerinde bulundu

A+A-

 

 

Eroğlu, TMT derneğinin kendisini ziyaretinde “Federasyon” görüştüğünü unutarak ayrılıkçı söylemlerine bir yenisini ekledi:

“KIBRIS'TA ÇÖZÜM MÜMKÜN DEĞİLSE BAŞKA YOLLAR VAR”

 

Eroğlu, Kıbrıs Türk halkına yaraşır, üzerinde bulunduğu topraklarda huzur ve güven içinde yaşayabileceği bir anlaşma arayışlarında olduğunu söyledi. Eroğlu, "Bu mümkün değilse başka yollar var o yollara bakacağız." dedi.Kıbrıslı Rumların hayal aleminde yaşadıklarını, yıllardır vatandaşlarına doğruyu söylemediklerini, bütün Rumların geriye döneceği söylemleri ile halklarını aldatmakta olduklarını kaydeden Eroğlu, bütün Rumların geri dönmesinin mümkün olmadığını, aradan geçen zamanda Kuzey'de bir devlet kurulduğunu ve sosyoekonomik yapı oluştuğunu ifade etti.Eroğlu, Yılmaz Bora başkanlığındaki Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkikatı (TMT) Mücahitler Derneği heyetini kabulünde, Kıbrıs müzakerelerinde Türkiye'nin kendilerine herhangi bir müdahalesi bulunmadığını da kaydetti, "Biz görüşlerimizi ve düşüncelerimizi hazırlıyoruz; diyalog içinde müzakereleri sürdürüyoruz." ifadelerine yer verdi.

 

DEVLETİMİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Eroğlu şöyle devam etti: "Rumlar 15 Temmuz 1974'de o hatayı yapmasaydı, bir nevi Türkiye'ye davetiye çıkarmasaydı belki Barış Harekatı da gerçekleşmezdi. Rumların hataları dünkü gibi bugün de devam ediyor. Kıbrıs'ın tümüne hakim olma düşüncelerinden bir türlü kurtulamıyorlar. Türk askerinin buraya gelmesi mücadeleyle sağlanmış, Barış Harekatı'nın yarattığı coğrafya üzerinde bugün çok şükür bir devletimiz var. Ben müzakere masasında otururken bir devletimiz olduğu bilinci içerisinde oturuyorum. Bu düşünce bile bana güç veriyor."Kabulde Rumların AB dönem başkanlığına da değinen Eroğlu, Hristofyas'ın Güney Kıbrıs'taki muhalif partileri yanına çekmek için uğraştığını söyledi.Eroğlu, Türkiye'siz KKTC olamayacağını ve bunun için Anavatan Türkiye ile ilişkileri en sıcak noktaya taşımak için yıllardır mücadele ettiklerini ve bundan sonra da öyle olması gerektiğini kaydeti.Kıbrıs sorununu yürütürken müzakerelerde Türkiye'nin kendilerine herhangi bir müdahalesi bulunmadığını da vurgulayan Eroğlu, "Biz görüşlerimizi, düşüncelerimizi, görüşlerimizi hazırlıyoruz. Elbette diyalog içinde devam ediyoruz. Ama bazılarının zannettiği gibi Türkiye'nin müzakerelerde bize herhangi bir empozesi yoktur." dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 859 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler