1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU YURDA DÖNDÜ
EROĞLU YURDA DÖNDÜ

EROĞLU YURDA DÖNDÜ

Ankara’da gün boyu gerçekleştirilen görüşmelerde, Kıbrıs müzakerelerinde gelinen son aşamanın ele alındığı ve bundan sonra atılacak adımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunulduğu öğrenildi.

A+A-

 

 

 

Eroğlu ve beraberindeki heyet, öğle saatlerinde Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen görüşmelerin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

Başbakanlık konutunda yaklaşık bir saat süren görüşmeyle ilgili açıklama yapılmadı.

Eroğlu ve beraberindeki heyet, Başbakanlığın ardından Dışişleri konutunda TC Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu’nda saat 18.00 sıralarında başlayan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşmede Eroğlu’na, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün ve Cumhurbaşkanı’nın Özel Temsilcisi Kudret Özersay, Davutoğlu’na ise Türkiye Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs Masası yetkilileri ve TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça eşlik etti.

Görüşmenin tamamlanmasının ardından Eroğlu ve beraberindeki heyet, KKTC’ye dönmek üzere Esenboğa havalimanına hareket etti.

Ankara’da gün boyu gerçekleştirilen görüşmelerde, Kıbrıs müzakerelerinde gelinen son aşamanın ele alındığı ve bundan sonra atılacak adımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunulduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak heyetiyle gittiği Ankara’daki günü birlik temaslarını tamamlayarak, bu gece KKTC’ye döndü.

Gül’ün özel uçağıyla dönen Eroğlu’nu, Ercan Havaalanı’nda, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, bakanlar, milletvekilleri ve diğer yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı, Ercan’da temaslarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Gül, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Türkiye’nin Kıbrıs işlerinden de sorumlu Devlet Bakanı Beşir Atalay ile yaptığı toplantılarda Kıbrıs konusu, müzakereler ve ekonomik konuların ele alındığını belirterek, görüşmelerin olumlu geçtiğini ve Ankara’dan mutlu ayrıldığını söyledi.

Eroğlu, Kıbrıs konusunda, Anavatan Türkiye ile herhangi bir ters düşme durumu bulunmadığını, bugüne kadar her konuda hemfikir olduklarını ve bundan sonraki süreç için de hemfikir bulunduklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 678 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler