1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU YARIN AKŞAM GELECEK
EROĞLU YARIN AKŞAM GELECEK

EROĞLU YARIN AKŞAM GELECEK

Cumhurbaşkanı Eroğlu, eşi Meral Eroğlu ve beraberindeki heyetin, yarın saat 09:30 sıralarında İstanbul’a; saat 20:10’da da KKTC’ye varması bekleniyor

A+A-Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs sorununa çözüm müzakereleri kapsamında beşinci üçlü görüşmenin yapıldığı New York’tan bugün saat 16:45’te (KKTC saatiyle 23:45’te) ayrılacak ve KKTC'ye yarın akşam gelecek.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, eşi Meral Eroğlu ve beraberindeki heyetin, yarın saat 09:30 sıralarında İstanbul’a; saat 20:10’da da KKTC’ye varması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na Özel Temsilcisi Kudret Özersay, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Osman Ertuğ, Mülkiyet Uzmanı Serden Hoca, Oğuzhan Hasipoğlu ve Müzakere Heyetinden Güneş Onar eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun adaya ulaştığında New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’un Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’la gerçekleştirdiği beşinci ve son üçlü görüşme ile ilgili basına açıklama yapması bekleniyor.

Ban, müzakerelerde özlü konularda yakınlaşma sağlamak için organize edilen beşinci üçlü görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, yeni bir üçlü görüşme yerine, farklılıklar konusunda yeterli ilerleme kaydedilmesi durumunda garantör ülkeler İngiltere, Yunanistan ve Türkiye’nin de katılımıyla nihai bir çözüm planına yol açacak, çok taraflı bir toplantı için çağrıda bulunabileceğini belirtmişti.

Taraflar, Greentree çiftliğinde yaklaşık 20 saat yüz yüze ve BM yetkilileri aracılığı ile müzakere yapmış; Ban ise liderlerle yaklaşık 12 saat birlikte olmuştu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler