1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU YARGIYA BAŞVURUYOR
EROĞLU YARGIYA BAŞVURUYOR

EROĞLU YARGIYA BAŞVURUYOR

Eroğlu, “bugün bir gazetede bir kişiye yaptırılan röportajda, şahsıyla ilgili açıklamaların gerçekleri yansıtmadığını, doğru olmadığını”

A+A-

 

 

EROĞLU: “SANKİ ADAY BENMİŞİM GİBİ MAKSATLI BAZI HABERLERİN ÇIKARILMASI, 22 SENE ÖNCEDEN BAHSEDER DURUMLARA GELİNMESİ YANLIŞTIR”

“KONUYU YARGIYA TAŞIMALARI İÇİN HUKUKÇULARIMA TALİMAT VERDİM”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “bugün bir gazetede bir kişiye yaptırılan röportajda, şahsıyla ilgili açıklamaların gerçekleri yansıtmadığını, doğru olmadığını” kaydetti.

“Kurultaya giderken sanki aday benmişim gibi maksatlı bazı haberlerin çıkarılması, 22 sene önceden bahseder durumlara gelinmesi yanlıştır” diye konuşan Eroğlu, bazı kişilerin bunda siyasi bir fayda görecekleri düşüncesiyle bu gibi yolarla başvurmasının kimseye bir fayda sağlamayacağını vurguladı.

“HALK GEREKLİ KARARI VERECEK, GEREKEN DAVRANIŞI SERGİLEYECEK”

Eroğlu, KKTC çatısı altında 36 sene siyasette bulunmuş ve halka daima en iyiyi layık görmüş, siyasette örnek olmaya çalışmış bir kişi olarak, hakkında, bir kurultay öncesinde bu şekilde haberlerin çıkması karşında halkın gerekli kararı vereceğini ve gerekli davranış biçimini sergileyeceğini de dile getirdi.

“ADLİ MAKAMLAR DEVREYE GİRER SORUNU ÇÖZER”

Konuyu yargıya taşımaları için hukukçularına talimat verdiğini söyleyen Eroğlu, “En sonunda adli makamlar devreye girer sorunu çözer. Bizim hesap veremeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Bugüne kadar geçen siyasi yaşamımın gelmişine geçmişine bakarlarsa ve birçok muhalefet ve çamur atma yaşanmışsa, bir şey bulamadıklarını da ben bilen bir kişiyim, halkımız da bilir ve ben bundan mutluluk duyarım” diye konuştu.

Makamını kendisi ve ailesi için kullanmayan ve kullanılmaması gerektiğini düşünen bir anlayış içerisinde siyaset yaptığını dile getiren Eroğlu, bugün de bu anlayışının değişmediğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 903 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler