1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU: TÜRKİYE İLE HER ALANDA İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ
EROĞLU: TÜRKİYE İLE HER ALANDA İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ

EROĞLU: TÜRKİYE İLE HER ALANDA İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ

Eroğlu, Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Pevrul Kavlak başkanlığındaki Türk Metal Sendikası başkanlar heyetini kabul etti

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başkanlar Kurulu toplantısı amacıyla Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Pevrul Kavlak başkanlığındaki Türk Metal Sendikası başkanlar heyetini kabul etti.

 

Nezaket ziyareti niteliğindeki kabulde, Türk - İş KKTC Temsilcisi ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda ile Hür - İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu da hazır bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde yaptığı konuşmada, Türk Metal Sendikası’na ülkeye yaptığı yatırımlarla ve sürekli toplantılarını KKTC’de yapmaları nedeniyle aşina olduğuna işaret ederek, sendikanın çalışanların haklarını koruma çalışması yanında çalışmalarını uluslararası alana taşıdığını ifade ederek, sendikaya başarı dileğinde bulundu.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye ile KKTC arasında her alanda ilişkilerin geliştirilmesinin önemli olduğuna işaret etti.

 

25 Aralık tarihinde Gaziantep’in Fransız işgalinden kurtuluş törenlerine katıldığını anlatan Eroğlu, Fransız Meclisi’nde bu karar onaylanırken kendisinin Gaziantep’in Fransız işgalinden kurtuluşu törenlerine katıldığını belirterek, kararın bir insanlık ayıbı olduğunu kaydetti.

 

 

KAVLAK

 

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ise Türk Metal Sendikası’nın Kıbrıs sevdalısı olduğunu belirtti ve “Bizim iki vatanımız var biri anavatan diğeri yavruvatan” dedi. Kavlak, 1990’dan beri KKTC’ye sadece ziyaret amacıyla gelip gitmediğini, yatırım da yaptığını ifade etti.

 

Kavlak, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun 35 yıllık milletvekilliği süresince Kıbrıs sorunundaki duruşunu her zaman desteklediklerini anlatarak, bugüne kadar olduğu gibi Türk Metal Sendikası’nın üzerine düşeni yapmaya hazır olduğuna kaydetti. Kavlak, “emirlerinizi bekliyoruz” dedi.

 

ÇALUDA

 

Türk - İş’in KKTC Temsilcisi ve UBP Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda ise kabuldeki konuşmasında, Türk Metal Sendikası’nı KKTC’de ağırlamaktan Türk - İş’in KKTC temsilcisi olarak mutluluk duyduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler