1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU RİCA ETTİ
EROĞLU RİCA ETTİ

EROĞLU RİCA ETTİ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC’deki gerçek nüfusun bilinmesinin gerek hükümet gerekse müzakereler açısından önemine işaret ederek; herkesten, bir kere daha bir fedakarlıkla gerçek nüfusun ortaya çıkması konusunda katkı koymalarını; Pazar gün yapı

A+A-

 

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC’deki gerçek nüfusun bilinmesinin gerek hükümet gerekse müzakereler açısından önemine işaret ederek; herkesten, bir kere daha bir fedakarlıkla gerçek nüfusun ortaya çıkması konusunda katkı koymalarını; Pazar gün yapılacak nüfus sayımına gerekli önemi vermelerini istedi.

Eroğlu, müzakereler çerçevesinde Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’la gerçekleştirdiği bugünkü görüşmede, Yönetim ve Güç Paylaşımı ile Dış İlişkiler konusunu ele aldıklarını belirtti.

Eroğlu görüşme dönüşünde Cumhurbaşkanlığı’nda basına yaptığı açıklamada, bugünkü görüşmede bu konuları derinlemesine tartıştıklarını ve birbirlerine kağıtlarını vererek Pazartesi sabahı yapacakları toplantıya yeni önerilerle gidebilmenin yollarını arama anlayışı içinde bugünkü çalışmalarını tamamladıklarını kaydetti.

“NÜFUS SAYIMI HAYATİ ÖNEME SAHİP”

Pazar gün yapılacak nüfus sayımına da değinen Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu nüfus sayımının KKTC için hayati öneme sahip olduğuna işaret ederek, “Uzun zamandır tartışılan nüfusumuzu bilmeyiz gibi konular artık bu nüfus sayımıyla ortadan kalkacak diye düşünüyorum” dedi.

Eroğlu, özellikle BM’nin 7 uzmanının da gözlemci olarak nüfus sayımında bulunmasının, sayımda herhangi bir şüpheye mahal vermeyeceğini ifade ederek, “Nüfusumuzu bilmeyiz” diye tenkit edenlerin son zamanlarda bu nüfus sayımını protesto eder gibi davranışlar sergilemesi ve o yönde mesajlar vermesini “yanlış bir davranış” olarak değerlendirdiğini söyledi.

“Hepimiz Pazar gün yapılacak nüfus sayımına katılmamız ve nüfusumuzu artık hükümet edenlerin de, özellikle görüşme masasında olan bizlerin de bilmesinde yarar vardır” diyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

Nüfus tartışmalarının devamında bir yarar görmediklerini de belirten Eroğlu, hükümetin de açıkladığı gibi son kez eve kapanılacağını belirtti ve“ O bakımdan bir kere daha bir fedakarlıkla gerçek nüfusumuzun ortaya çıkması konusunda vatandaşlarımızın katkı koymasını, Pazar gün yapılacak nüfus sayımına gerekli önemi vermelerini özellikle istirham ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler