1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU: NÜFUS SAYIMINA HALKIMIZ GEREKLİ İLGİYİ GÖSTERDİ
EROĞLU: NÜFUS SAYIMINA HALKIMIZ GEREKLİ İLGİYİ GÖSTERDİ

EROĞLU: NÜFUS SAYIMINA HALKIMIZ GEREKLİ İLGİYİ GÖSTERDİ

Eroğlu, “Nüfus ve Konut Sayımı”nın en iyi şekilde yapılması için halkın azami gayreti sarfetmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti

A+A-

 

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC’de dün gerçekleştirilen “Nüfus ve Konut Sayımı”nın en iyi şekilde yapılması için halkın azami gayreti sarfetmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu sabah Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’la gerçekleştirdiği görüşmeden dönüşünde Cumhurbaşkanlığı’nda basına yaptığı açıklamada, dün gerçekleştirilen nüfus sayımına da değindi.

 

Sayılmayanlar olduğu yönündeki haberlere atıfta bulunarak, onların da ilgili birimler tarafından kısa süre içinde sayılacağına inanç belirten Eroğlu, “Önemli olan, halkımızın bu sayıma gerekli ilgiyi göstermesi, evine sayım memuru gelmeyenlerin çeşitli televizyon kanallarını arayarak sayılmadıklarını ifade etmesidir” şeklinde konuştu.

 

İleriki günlerde gerekli değerlendirmeler yapılarak sonuçların belirlenmeye çalışılacağını belirten Cumhurbaşkanı Eroğlu, BM gözlemcilerinin sayıma katılmasıyla ilgili olarak ise şunları kaydetti:

 

“Nüfus sayımında BM uzmanlarının da gözlemci olarak bulunmaları ve elde ettiğim bilgiye göre de bu sayımdan memnun olduklarını ifade etmeleri bana göre fevkalade önemlidir.

 

Maalesef kendi sayımımıza gölge düşürmek; şüphe yaratmak için beyanatlar da olmuştur. Bunlar da dikkate alınırsa bu konuklarımızın gelmesi ve bugün de, yarın da DPÖ’deki toplantılara katılması bana göre memnuniyet verici ve ayrıca olması muhtemel ve yaratılmaya çalışılan bazı şaibeleri ortadan kaldırması bakımından da fevkalade yararlı olacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 661 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler