1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Eroğlu: Maalesef yüzme havuzu var…
Eroğlu: Maalesef yüzme havuzu var…

Eroğlu: Maalesef yüzme havuzu var…

Dün Derviş ve Meral Eroğlu’nun nüfus sayımı kaydı naklen yayınlandı. Sayım memuru sordu, Meral Eroğlu yanıtladı. Konutla ilgili bir soruda, memur; “Yüzme havuzu var mı” dedi, Eroğlu, “Maalesef yüzme havuzu var” cevabını verd

A+A-

 

 

Dün Derviş ve Meral  Eroğlu’nun nüfus sayımı kaydı naklen yayınlandı. Sayım memuru sordu, Meral Eroğlu yanıtladı. Konutla ilgili bir soruda, memur; “Yüzme havuzu var mı” dedi, Eroğlu, “Maalesef yüzme havuzu var” cevabını verdi.

Neden ‘maalesef’ kelimesi kullandı ki Eroğlu, Yüzme havuzu olduğu için maraz mı etti?

Anlamak mümkün olmadı!..

Oysa o kadar banka hesabının yanında yüzme havuzlu evde oturmasının lafı bile olmazdı.

 


Özel dersler hayırlısı hocam!

Özel ders yine gündemde… Ama bu kez ‘öğretmen’ değil bir ‘Daire Müdürü’nün özel ders verdiği iddiaları ‘bu kadarına da pes’ dedirtti.

Kültür Dairesi Müdürü Derviş Beyit,  yeniden özel derslere başlamış.

Hemen aklımıza Nazım Çavuşoğlu’nun eğitim bakanlığı dönemi geldi. Kamuda ikinci iş ve özel derse karşı mücadele verecekti. Daire müdürleri dahi ikinci iş yapmaya başlamışsa varın gerisini siz düşünün artık.

 


Beden öğretmeni mi müdür muavini mi?

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğluları “siyasi atama” olarak görevlendirildi, bunu anladık.

Peki  “müdür muavini” de siyasi atama mı? Spor Dairesi’ne kaydırılan Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Sütçü, “müdür muavini” olarak medyada yer alıyor. Oysa yasal olarak bunu anlamak mümkün değil.

Yoksa yeni bir düzenleme mi yapıldı? Ayrıca bu görevlendirme nasıl bir yasal prosedürle yapıldı?


 

Say say bitmez

“Olacak şey mi Allah aşkına...

Hesap, kitap bilmeyen bir çocuğa sorunuz, o dahi size gülecek...

Bir önceki sayımda 256 bin çıkan nüfus bugün 400 bine ulaşmış ise, 8 bin sayım memuru, 13 saatlik süre içinde bu kadar insanı nasıl sayacak?..

Bir başka önemli sorun daha var...

Türkiye’de veya başka bir ülkede suç işleyip, cennet Kuzey Kıbrıs’a yerleşenler...

Binlerce insandan söz ediliyor...

Bunların hangisi sayım memurunun karşısına çıkacak bilen var mı?..

Aklı çalışan hangi insan, sayım memuruna gerçek kimliğini söyleyecek?..

 “Yaz memur bey, ben İngiltere’nin Manchester bölgesinde uyuşturucudan yakalanmış ve bir yolunu bularak bu küçük cennet parçasına sığınmış Arnold Vermeouth... Adımı yaz da Interpol’e teslim et” diyecek bir akılsız insan var mı?..”

Reşat AKAR


“Ben bu filmi gördüm, inanmıyorum…”

407 gündür KTHY eski merkezi önünde bir çadır var. 4 Aralık’ta da sayım…

Aylardır işsiz ve aşsız olan KTHY eski çalışanı yine eylem planı hazırladı.

“Bizi çadırda sayın, bizim evimiz bu çadır” dedi. 4 Aralık’ta sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, KTHY eski çalışanları çadırda olacaktı.

O ne?

Yine devreye “vaat” girdi…

Yine istihdam sözü. Üstelik de sendikanın boynuna bir de, “60 kişiyi sen belirle” yükü asıldı. Sendika nasıl belirleyecek? “Ya hep ya hiç” durumuna ne oldu? Sendika 60 kişi belirleyecek… Sonra kavga çıkacak… Sonra “anlaşın da gelin” denilecek… Peheeeee…

Ben bu filmi gördüm sanki. Çok değil hem de bir yıl önce…

 

Hüseyin EKMEKÇİ

 


 

Ne arabam var dedim ne evim ne bilgisayarım ne de klimam. İşlemem dedim yazdı. Canlı çocuk doğurdun mu dedi, evet 2 tane dedim. Gülümsedi yazdı. Nerelisin dedi? Afrika dedim yazdı. Gecen sene nerdeydin dedi? Aydaydım dedim onu da yazdı. Ben anlamadım bu işi…

Mustafa Taydemir’in profilinden…

 

Beni sayıyorlar ve sayanlar benim vatandaşım değil, bu ne garabetlik...

Erdinç Ökten’in profilinden


 

Başbakan Küçük, Görmezler Derneği’ne yardım olarak verilen konuşan harita üzerinde Kıbrıs’ı bulup bir türlü dokunamadı. Birincisinde Uganda’yı buldu ikincisinde Suriye’yi buldu, Kıbrıs yerine. Küçük, uzun çabalar sonucu Bakan Dürüst’ün yardımları sonucu Kıbrıs’ı bulabildiJ

 


 

“Bir kısım kendi insanımız, yapacağımız bu sayıma güvensizlik belirtmekte… Kendi memurlarımızın yaptığı ankete inanmamak yanlıştır”

Derviş EROĞLU (Cumhurbaşkanı)

 

 


 

 

“Meslek liselerinde ve diğer okullarda fakir çocukların taşımacılığı bile kaldırılırken, öğretmen eksikliklerinden hala ders yapılamayan onlarca okul varken, ayrıcalıklı zümrelere din dersi öğretmeni bulunmaktadır.”

Tahir GÖKÇEBEL (KTOEÖS Başkanı)

 


 

 

BALIK HAFIZASI…

 

 

Tarih 23 Aralık 1996… Dönemin MAP Başkanı Zorlu Töre,  Kuran Kursları’nı yasaklayan UBP-DP hükümetine ‘KAFİR Hükümet’ suçlamasında bulunmuştu…

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1627 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler